Pellegrini naďalej dôveruje Žilinkovi
Nie je dôvod na existenciu špeciálnej prokuratúry, ak bude generálna prokuratúra schopná prevziať a zvládnuť jej úlohy, povedal Peter Pellegrini s tým, že Marošovi Žilinkovi dôveruje.
"Preto pre mňa nie je žiadny problém, ak sa nájde spôsob, že sa po 30 rokoch v našom právnom systéme úrad špeciálnej prokuratúry nebude vyskytovať," povedal líder Hlasu v diskusii na TA3 s tým, že sľubovaná diskusia expertov na túto tému prebieha.
Čo sa týka ochrany oznamovateľov, je Pellegrini za úpravu štatútu oznamovateľa tak, aby sa nedala zneužívať.
Pellegrini dodal, že minister vnútra Šutaj Eštok postupuje tak, ako sa v koalícii dohodli a nemieni zasahovať do akýchkoľvek vyšetrovaní.
(SME)Ďalšie príspevky na tému: Ficova vláda
Poľovníci majú psy v lese strieľať ešte ľahšie. Minister Takáč zatiaľ novelu stiahol.
(SME)Minister investícií Migaľ je pripravený podporiť mimovládky pri novele zákona o neziskových organizáciách.
(SITA)Ministerstvo práce spustí nový program na podporu zamestnávania Právo na prvé zamestnanie 2.
(TASR)Opozičné hnutie PS vyzýva premiéra Fica a koalíciu, aby zrušili transakčnú daň.
(TASR)Šimkovičovej nominanti odvolali šéfa fondu Špotáka. Odmietol konať v rozpore so zákonom.
(SME)Premiér Fico zrušil svoj pracovný program na 1. mája v Nitre a Liptovskom Mikuláši. Čítaj ďalej
Rada Fondu na podporu umenia odvolala Róberta Špotáka z funkcie riaditeľa.
(SME)Nová nemocnica v Bratislave bude strategickou investíciou, rozhodla vláda. Náklady odhadujú na vyše miliardu.
(TASR)