Izraelské bombardovanie zabilo podľa Hamasu 9 227 ľudí
Pri izraelských odvetných náletoch v Pásme Gazy zomrelo najmenej 9 227 Palestínčanov, vrátane 3 826 detí. Informovalo o tom palestínske ministerstvo zdravotníctva v Gaze, ovládané hnutím Hamas.
Zatiaľ posledný jeho údaj zo štvrtka hovoril o 9 061 obetiach ostreľovania a 32-tisíc zranených.
(ČTK)Ďalšie príspevky na tému: Izrael vs. Hamas
Návrat rukojemníkov je veľmi dôležitý, no hlavným cieľom operácie je víťazstvo nad Hamasom, vyhlásil Netanjahu.
(TASR)Bývalí izraelskí rukojemníci zadržiavaní Hamasom žiadajú Trumpa o pomoc pri prepustení zvyšných rukojemníkov.
(TASR)Hamas tvrdí, že je pripravený uzavrieť s Izraelom komplexnú dohodu o ukončení vojny. O čiastočnú dohodu záujem nemá.
(TASR)Úrad civilnej ochrany v Gaze hlási za sobotu 17 obetí izraelského bombardovania, mnoho ďalších ľudí je nezvestných.
(TASR)Hamas má nový návrh na ukončenie vojny. Zahŕňať má prepustenie všetkých rukojemníkov a päťročné prímerie.
(TASR)Pri izraelskom útoku na Gazu zahynuli najmenej štyria ľudia, desiatky ďalších uviazli pod troskami budovy.
(TASR)Delegácia Hamasu sa v Káhire stretne s egyptskými sprostredkovateľmi, predostrie svoju víziu o ukončení vojny.
(TASR)Trump diskutoval s Netanjahuom o možnosti povoliť dodávky jedla a liekov do vojnou zdevastovaného Pásma Gazy. Čítaj ďalej