V Poľsku by vládu mohla zložiť opozícia, ukazuje exit poll
Poľské parlamentné voľby podľa zverejnených exit pollov vyhrala vládna konzervatívna strana PiS Jaroslava Kaczynského. Väčšiu šancu vytvoriť vládu však podľa exit pollu má poľská opozícia.
(SME)
Ďalšie príspevky na tému: Voľby v Poľsku
Poľský premiér Donald Tusk oznámil, že hlasovanie o dôvere jeho vláde v parlamente, sa uskutoční 11. júna.
(TASR)Prezidentské voľby v Poľsku vyhral muž, ktorý bol pred niekoľkými mesiacmi politicky neznámy. Čítaj ďalej
Tusk plánuje spolupracovať s novým poľským prezidentom všade, kde to bude možné. No má aj „núdzový plán“.
(TASR)Poľský premiér Tusk oznámil, že požiada dolnú komoru parlamentu o vyslovenie dôvery svojej vláde.
(TASR)Liberálny primátor Varšavy Trzaskowski sa chcel zapáčiť aj konzervatívnym voličom. Tí mu však neuverili, vraví poľský politológ.
(SME)Trzaskowski uveril prvým exit pollom. Keď sa poradie otočilo a bolo jasné, že prehrá, v štábe už takmer nikto nebol.
(SME)Víťazstvo Karola Nawrockého v poľských prezidentských voľbách potvrdili aj výsledky zverejnené volebnou komisiou.
(ČTK)Neuškodila mu bitkárska minulosť či pochybný zisk bytu. Kto je nový poľský prezident Nawrocki?
(SME)