USA nemali vopred žiadne náznaky o útoku Hamasu na Izrael
Washington nemal vopred žiadne varovania ani náznaky o útoku Hamasu na Izrael, povedal americký minister obrany Austin. "Keby sme také náznaky mali, oznámili by sme to Izraelu," uviedol po stretnutí členských štátov NATO v Bruseli.
Austin dodal, že Washington si nedal žiadne podmienky, akým spôsobom má Izrael použiť zbrane, ktoré mu USA poskytli na boj proti Hamasu.
"Toto je profesionálna armáda, vedená profesionálnym velením a my dúfame a očakávame, že budú robiť vo vojenskej operácii to, čo je správne," vyhlásil na adresu izraelských ozbrojených síl.
USA vyzvali Izrael, aby prejavil triezvosť a primeranosť pri bombardovaní pásma Gazy. Austin však odmietol "definovať pojem primeranosť". Reagoval: "Izraelčania majú právo chrániť svoj ľud a my budeme očakávať, že sa na to budú stále sústreďovať." (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Izrael vs. Hamas
Bývalí izraelskí rukojemníci zadržiavaní Hamasom žiadajú Trumpa o pomoc pri prepustení zvyšných rukojemníkov.
(TASR)Hamas tvrdí, že je pripravený uzavrieť s Izraelom komplexnú dohodu o ukončení vojny. O čiastočnú dohodu záujem nemá.
(TASR)Úrad civilnej ochrany v Gaze hlási za sobotu 17 obetí izraelského bombardovania, mnoho ďalších ľudí je nezvestných.
(TASR)Hamas má nový návrh na ukončenie vojny. Zahŕňať má prepustenie všetkých rukojemníkov a päťročné prímerie.
(TASR)Pri izraelskom útoku na Gazu zahynuli najmenej štyria ľudia, desiatky ďalších uviazli pod troskami budovy.
(TASR)Delegácia Hamasu sa v Káhire stretne s egyptskými sprostredkovateľmi, predostrie svoju víziu o ukončení vojny.
(TASR)Trump diskutoval s Netanjahuom o možnosti povoliť dodávky jedla a liekov do vojnou zdevastovaného Pásma Gazy. Čítaj ďalej
Izraelské nálety na Pásmo Gazy neprežilo najmenej 22 ľudí, oznámili miestni záchranári a zdravotníci.
(TASR)