V Zázrivej sa bránia masívnej výstavbe chát, nechcú skončiť ako Demänovská dolina
Záujem o výstavbu chát v Zázrivej je veľký, ale obec nechce dopadnúť ako Demänovská dolina, ktorá sa stala symbolom masívnej nekontrolovanej výstavby. „Nebránime sa turistickému ruchu, ale všetko treba robiť primerane a s mierou,“ vraví starosta Zázrivej Matúš Mních.
(My Regióny)
Ďalšie príspevky na tému: Orava
Starosta Rabče Július Piták odstúpil z funkcie. Jednu z najväčších oravských obcí dočasne povedie Gabriela Čulová.
(My Regióny)Poslanec dolnokubínskej samosprávy odovzdal svoj mandát, nie je spokojný s vedením mesta.
(My Regióny)Slovenské vzpieranie bude mať historicky prvého zástupcu v exekutíve Európskej federácie.
(My Regióny)Dolnokubínski poslanci nevyhoveli protestu prokurátora proti názvom niektorých ulíc. Ten sa chce obrátiť na súd.
(My Regióny)Futbalový štadión v Námestove zaplavila voda i krúpy. Od rána sa pracuje na odstraňovaní škôd.
(My Regióny)Aj Oravu zasiahla v utorok silná búrka. Podľa starostu Babína spadlo za 45 minút 50 milimetrov zrážok.
(TASR, My Regióny)Generálna prokuratúra podala protest proti pomenovaniu ulíc v Dolnom Kubíne. Prekáža jej najmä Vojtaššák.
(My Regióny)Prvú netradičnú príchuť zmrzliny priniesol na Oravu cukrár Diko. Po dedinách ju ponúkal z pojazdnej sajdky.
(My Regióny)