Museli si umyť ruky, keď si chceli vziať hračky z Ameriky. Také tu nemal hocikto
Juraj Andrejčák odišiel do USA v máji 1912. Zamestnal sa vo fabrike na výrobu hračiek a neskôr v nej šéfoval. Na domov nezabudol, a tak mali deti v Budimíri za socializmu také bábiky, o akých tu nechyrovali.
(Korzár)
Ďalšie príspevky z rubriky: Regióny
Zoborské ferraty začínajú novú sezónu. Od decembra do konca apríla boli oficiálne zatvorené. Povinný je výstroj.
(My Regióny)Desiatky dobrovoľníkov čistili Hornád. V Slovenskom raji vyzbierali 380 vriec odpadu.
(Korzár)Podvihorlatský maratón v Michalovciach a okolí si vyžiada dopravné obmedzenia. Vodičov žiadajú o zvýšenú opatrnosť.
(TASR)Kedysi stála 77-tisíc eur, dnes ju štát predáva za zlomok ceny. Z pamiatky v Hanušovciach nad Topľou je ruina.
(Korzár)V slovenskom UNESCO geoparku našli po zafíroch ďalší rekordný drahokam. Ide o najväčší zirkón, aký sa našiel v Karpatoch.
(My Regióny)Do krčmy prišiel s nožom a kričal, že všetkých doreže a dobodá. Košičana za niekoľko týždňov odsúdili až trikrát.
(Korzár)Starosta Rabče Július Piták odstúpil z funkcie. Jednu z najväčších oravských obcí dočasne povedie Gabriela Čulová.
(My Regióny)Žilina si nevie dať rady s pozemkom, ktorý predali za Slotu. Najskôr načierno postavili drevenicu, teraz kontajner.
(My Regióny)