Bankman-Fried odmietol vinu za miliardový podvod
Zakladateľ skrachovanej kryptomenovej burzy FTX Samuel Bankman-Fried sa pred súdom v New Yorku označil za nevinného v prípade, v ktorom čelí obvineniu z miliardovej sprenevery. Obvinený je celkovo z ôsmich trestných činov.
Americké úrady prípad FTX označili za jeden z najväčších podvodov americkej histórie.
Bankman-Fried prišiel na súd v bielej košeli a modrom obleku s kravatou. V čase, keď viedol FTX, sa preslávil ako počítačový nadšenec v tričku s krátkymi rukávmi a šortkami.
Federálna žalobkyňa Danielle Sassoonová odhadla, že proces bude trvať približne štyri týždne. Uviedla tiež, že prokuratúra obhajcom čoskoro predloží stovky tisíc dokumentov s dôkazmi proti ich klientovi. (ČTK)
Ďalšie príspevky z rubriky: Ekonomika
Medziročná miera inflácie v eurozóne zostala v júli na júnovej úrovni. Predbežné údaje zverejnil Eurostat.
(TASR)Štát odkúpil od spoločnosti Slovenská plavba a prístavy budovy aj infraštruktúru v prístavoch v Bratislave a Komárne.
(TASR)Švajčiarsko sa spamätáva z tvrdej rany, ktorú Trump uštedril krajine uvalením takmer 40-percentných ciel na jej tovary.
(TASR)Trumpove 15-percentné clo neteší všetkých, v stávke však bolo veľa. Viac sa dozviete v Index newslettri.
(Index)Väčšina ázijských akciových trhov oslabila po tom, čo Trump oznámil clá na desiatky obchodných partnerov.
(SITA)Apple dosiahol v účtovnom treťom štvrťroku zisk 23,4 miliardy dolárov. Prekonal tak prognózy analytikov.
(SITA)Trump podpísal výkonné nariadenie, ktorým zavedie nové clá pre desiatky obchodných partnerov USA.
(TASR)Taliansko schválilo plán Vatikánu na vybudovanie solárnej elektrárne severne od Ríma, lokalitu navštívil aj pápež.
(TASR)