V čínskom meste Kuang-čou prikázali karanténu pre 1,8 milióna obyvateľov
Obyvatelia štvrte čínskeho mesta Kuang-čou museli zostať doma a absolvovať test na koronavírus, keďže stúpol počet infekcií. V meste odhalili 3 775 infekcií. Testovanie malo abslvovať zhruba 1,8 milióna ľudí z 13,8 milióna.
Išlo o rast v porovnaní s piatkom, keď zistili 3 030 nákaz. Obyvateľom štvrti Chaj-ču prikázali zostať doma a iba jeden člen každej domácnosti môže ísť nakúpiť potraviny. Mesto Kuang-čou ležiace 120 kilometrov severne od Hongkongu zatvorilo školy a premávku autobusov a metra.
Celkovo v Číne za uplynulých 24 hodín odhalili 11 773 infekcií koronavírusom.
V piatok Peking ohlásil zmeny protipandemických opatrení vrátane toho, že karanténu pre ľudí, ktorí prichádzajú do krajiny, skracujú na 5 zo 7 dní. Peking však stále trvá na tom, že bude uplatňovať voči šíreniu ochorenia covid-19 stratégiu nulovej tolerancie. (SITA)
Ďalšie príspevky na tému: Koronavírus
Predseda parlamentu Raši vyzval splnomocnenca vlády Kotlára, aby zverejnil analýzu o vakcínach proti covidu.
(SITA)Premiér odporučí koaličným poslancom, aby prelomili veto prezidenta v prípade tzv. covidových amnestií.
(TASR)Nevedia ani čo, ani za koľko. Tak by sa dala opísať situácia, do ktorej Ficova vláda postavila Slovenskú akadémiu vied.
(SME)Slovensko nepreberie ďalšie vakcíny proti covidu, kým nebude posudok zo SAV, oznámil premiér Fico.
(SME)Nemecká spravodajská služba podľa súdu nemusí zverejniť správu o pôvode koronavírusu.
(TASR)Premiér Robert Fico navrhne, aby sa vykonala ďalšia analýza vakcín proti covidu. Mala by ju spraviť SAV.
(SME)Biely dom zriadil web podporujúci teóriu úniku koronavírusu z laboratória v čínskom meste Wu-chan.
(TASR)Členské štáty Svetovej zdravotníckej organizácie sa v noci zhodli na znení tzv. pandemickej zmluvy.
(TASR)