Podnikateľ Sabol podáva žalobu na poslanca Tarabu
Podnikateľ Ján Sabol podáva žalobu na poslanca Tomáša Tarabu za jeho výroky v parlamente. Podľa Sabola jeho slová z 29. septembra navodzujú dojem, že profituje na systéme zálohovania nápojových obalov.
„Čo si vy myslíte, čo vy tu koho budete okydávať? Vy ste koľko zarobili na tých plastových fľašiach, čo ste to tu nastavili pre Sabola? Koľko? Prečo ste dali na neziskovku plastové fľaše, kde končí miliarda?,“ povedal podľa neho Taraba.
„Je to nehorázna a preukázateľná lož,“ ohradzuje sa podnikateľ. Uvádza, že systém zálohovania zabezpečuje nezisková organizácia, ktorú založili združenia reprezentujúce výrobcov nealkoholických nápojov a piva, a obchodné reťazce, ktoré na Slovensku predávajú nealkoholické nápoje a pivo.
Konkrétne ide o Slovenskú alianciu moderného obchodu, Zväz obchodu Slovenska, Slovenské združenie výrobcov piva a sladu a Asociáciu výrobcov nealkoholických nápojov a minerálnych vôd. (SITA)
Ďalšie príspevky z rubriky: Domov
Hlas chce na koaličnej rade hovoriť o tom, aby transakčná daň nemusela platiť pre drobných živnostníkov.
(TASR)Poľovníci majú psy v lese strieľať ešte ľahšie. Minister Takáč zatiaľ novelu stiahol.
(SME)Minister investícií Migaľ je pripravený podporiť mimovládky pri novele zákona o neziskových organizáciách.
(SITA)Opozičné hnutie PS vyzýva premiéra Fica a koalíciu, aby zrušili transakčnú daň.
(TASR)Ani jeden z argumentov o kritike EÚ nemôže slúžiť na to, aby sme hazardovali s budúcnosťou Slovenska, vyhlásil Raši.
(TASR)Naše členstvo v EÚ má dnes oveľa silnejší zmysel, hodnotu aj perspektívu, vyhlásil prezident. Upozornil aj na nedostatky Únie.
(TASR)"Vidíme množstvo tunelov vo financiách, ale svetlo na konci tunela nevidíme," hovorí expremiér Ódor v Rozhovoroch ZKH.
Mám šťastie, že som už párkrát padol na dno a robil som veľa rôznych robôt, vraví herec Jablonský v podcaste Ľudskosť. Čítaj ďalej