Toky plynu na východ cez plynovod Jamal – Európa stúpajú
Toky plynu na východ cez plynovod Jamal – Európa stúpajú. Plynovod, ktorý vedie z Ruska cez Bielorusko a Poľsko do Nemecka, tak pracuje v reverznom móde, čo znamená, že plyn prúdi zo západu na východ.
Podľa údajov prevádzkovateľa plynovodu Gascade výstupné toky na stanici Mallnow, ktorá leží v blízkosti hraníc s Poľskom, vzrástli medzi šiestou a siedmou hodinou miestneho času na 2 942 .672 kilowatthodín za hodinu z približne 786 455 kWh o hodinu skôr.
Ruský koncern Gazprom v máji oznámil, že už nebude dodávať plyn Poľsku, pretože odmietlo požiadavku Moskvy na platby za komoditu v rubľoch. (TASR)
Ďalšie príspevky z rubriky: Ekonomika
Areál na bratislavských Zlatých pieskoch sa zmenia. Ružinov povedal nie, magistrát však dal investorovi zelenú.
(Index)Mercedes-Benz plánuje v súvislosti s americkými dovoznými clami vyrábať ďalší model vo svojom závode v USA.
(TASR)General Motors znížil svoj výhľad zisku na tento rok, keďže sa pripravuje na možný vplyv ciel v USA.
(TASR)Ryanair bude hľadať alternatívneho dodávateľa, ak americké clá zásadne ovplyvnia cenu lietadiel Boeing.
(TASR)Ministerstvo práce spustí nový program na podporu zamestnávania Právo na prvé zamestnanie 2.
(TASR)Pár percent v HDP rozhodne, či budeme žiť ako v Srbsku, alebo ako v Nemecku. Návod, ako vyučovať ekonómiu.
(Index)Ceny ropy zaznamenali najprudší mesačný pokles za takmer 3,5 roka. Saudi totiž plánujú zvýšiť ťažbu.
(TASR)Rozsiahly výpadok elektrickej energie v Španielsku spôsobil hospodárske škody vo výške približne 1,6 miliardy eur.
(TASR)