Do cenotvorby elektriny vstupuje veľa faktorov
Na pražskej burze sa koncom augusta elektrina pre Slovensko s dodávkou v budúcom roku predávala nad tisíc eur za megawatthodinu. O pár dní neskôr jej hodnota spadla na polovičnú úroveň. Pred rokom málokedy presiahla 70 či 80 eur.
Ako to s cenotvorbou elektriny vlastne je, čo do nej vstupuje a prečo všetku domácu elektrinu nemôžeme spotrebúvať rovno na Slovensku, sa Eva Frantová v podcaste Index pýta redaktora ekonomickej redakcie denníka SME a magazínu INDEX Jozefa Tvardzíka.
Ďalšie príspevky z rubriky: Ekonomika
Ministerstvo práce spustí nový program na podporu zamestnávania Právo na prvé zamestnanie 2.
(TASR)Pár percent v HDP rozhodne, či budeme žiť ako v Srbsku, alebo ako v Nemecku. Návod, ako vyučovať ekonómiu.
(Index)Ceny ropy zaznamenali najprudší mesačný pokles za takmer 3,5 roka. Saudi totiž plánujú zvýšiť ťažbu.
(TASR)Rozsiahly výpadok elektrickej energie v Španielsku spôsobil hospodárske škody vo výške približne 1,6 miliardy eur.
(TASR)Spojené štáty uvalili sankcie na sedem spoločností zapojených do predaja iránskej ropy.
(SITA)Európska únia sa pripravuje na možnosť neúspešných rokovaní so Spojenými štátmi, tvrdí eurokomisár Šefčovič.
(TASR)Peking neustúpi, ak sa Washington rozhodne pokračovať v colnej vojne, zdôraznil čínsky minister zahraničia.
(TASR)Delegácia amerického súkromného sektora navštívi tento týždeň Grónsko, plánuje preskúmať investičné príležitosti.
(TASR)