Dopravný podnik Bratislava o príchode klimatizovaného autobusu informuje na tabuliach na zastávkach
Dopravný podnik Bratislava informuje o príchode klimatizovaného autobusu aj na elektronických tabuliach na zastávkach. Klimatizácia vo vozidlách sa spúšťa po dosiahnutí 25 stupňov Celzia.
"Vozidlá, ktoré nemajú klimatizáciu vo výbave, sú na konečných zastávkach povinne vetrané," spresnil hovorca. Vodiči neklimatizovaných vozidiel môžu zároveň počas letných horúčav cestovať s otvorenou kabínou, ak jej dvere neprekážajú pri nástupe do vozidla.
Podnik deklaruje, že počas horúčav dbá aj na pitný režim vodičov, preto nad rámec bežného stravného dostávajú i príspevok na nápoje. "Dopravný dispečing pozorne monitoruje pohyb vozidiel a operatívne rieši prípadné mimoriadne situácie spojené s horúcim letným počasím," podotkol Chlebovec. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Bratislava
Bratislavský parkovací systém sa pomaly rozrastá, vlani mesto vybralo viac ako 17 miliónov eur.
(SME)Jakub Hanzel z Discover Bratislava prezrádza, kde sú najkrajšie výhľady a čím je hlavné mesto výnimočné.
(The Slovak Spectator)Na hrade Devín sa koná nový mestský multižánrový festival Sútok. Pilotný ročník prepája kultúru, históriu a súčasnú hudbu.
Polícia žiada o pomoc pri vyšetrovaní prípadu sprejovania svastiky na fasádu budovy v Bratislave, zverejnila video.
(TASR)V objekte bývalej pošty na Saratovskej ulici v bratislavskej Dúbravke začalo horieť, zasahujú tam hasiči. Čítaj ďalej
V centre hlavného mesta sa tvoria rozsiahle kolóny, dôvodom sú rekonštrukčné práce na Dunajskej ulici. Čítaj ďalej
Na Regrútskej ulici v Bratislave pri Oddelení cudzineckej polície budú platiť od pondelka dopravné obmedzenia.
(TASR)Bratislava plánuje zmeny územného plánu v prospech nájomného bývania. Verejné prerokovanie trvá až do 31. júla.
(SITA)