Ministerstvo spravodlivosti ponúklo vyšetrovateľom NAKA 52 eur ako odškodné
Ministerstvo spravodlivosti ponúklo vyšetrovateľom NAKA Jána Čurillu a Pavla Ďurku 52 eur ako odškodné za tri týždne nezákonnej väzby. Informoval o tom ich advokát Peter Kubina. V najbližších dňoch podá žalobu.
"Žiadali sme pre nich ušlý plat za dobu nezákonného výkonu väzby, náhradu trov obhajoby vo vzťahu k nezákonnému rozhodnutiu o väzbe a nemajetkovej ujmy spôsobenej nezákonnou väzbou," napísal Kubina na sociálnej sieti.
Ministerstvo podľa Kubinu považuje nárok za uplatnený predčasne, no nezákonné rozhodnutie o väzbe je podľa je slov vec právoplatne uzavretá.
Ďalšie príspevky z rubriky: Domov
Povoliť projekt často trvalo omnoho dlhšie ako jeho výstavba. Nový stavebný zákon by mal povoľovací proces skrátiť.
(The Slovak Spectator)Ľudí ohrozených chudobou má Slovensko menej ako je priemer Únie, ale rýchlo ich pribúda, zistil Eurostat.
(SME)Bola som pravdivá v tom, že chcem len tancovať, hovorí tanečníčka Kasenčáková o Miliónovom tanci.
(SME)Čo sa to deje s Robertom Ficom? Často ruší program, je emotívny a uzavretý, píše Jakub Filo.
(SME)Hlas chce na koaličnej rade hovoriť o tom, aby transakčná daň nemusela platiť pre drobných živnostníkov.
(TASR)Poľovníci majú psy v lese strieľať ešte ľahšie. Minister Takáč zatiaľ novelu stiahol.
(SME)Minister investícií Migaľ je pripravený podporiť mimovládky pri novele zákona o neziskových organizáciách.
(SITA)Opozičné hnutie PS vyzýva premiéra Fica a koalíciu, aby zrušili transakčnú daň.
(TASR)