Raši žiada mimoriadny výbor k nemocnici na Rázsochách
Poslanec Raši žiada zvolanie mimoriadneho výboru pre zdravotníctvo za účasti Lengvarského v súvislosti s plánom výstavby novej univerzitnej nemocnice na bratislavských Rázsochách.
Šéfka výboru Jana Bittó Cigániková žiadosť o zvolanie výboru zatiaľ neeviduje.
"Na rokovaní výboru budeme žiadať ministra, aby aj s ohľadom na plynúce míľniky v zmysle Plánu obnovy a odolnosti bezodkladne predložil finálne rozhodnutie k budúcnosti Univerzitnej nemocnice Bratislava, k výstavbe alebo nevýstavbe Rázsoch, budúcnosti ostatných bratislavských i regionálnych nemocníc, k využitiu peňazí na výstavbu nemocníc z Plánu obnovy a odolnosti aj s presným časovým harmonogramom, ako plánuje ministerstvo tieto peniaze využiť," spresnil.
Čerpanie peňazí z plánu obnovy na tento účel je podľa Rašiho ohrozené. Bittó Cigániková potvrdila, že pokiaľ požiada o zvolanie mimoriadneho výboru dostatočný počet poslancov, zvolá ho.
Hovorkyňa ministerstva zdravotníctva ešte začiatkom apríla informovala, že dokumentácia k verejnému obstarávaniu bola predložená Úradu pre verejné obstarávanie. Lengvarský po stredajšom rokovaní vlády ozrejmil, že rezort v najbližšom období odstráni technickú pripomienku úradu, a potom sa proces ukončí. (TASR)
Ďalšie príspevky z rubriky: Domov
Prezident Pellegrini je presvedčený, že Británia zodpovie legitímne otázky slovenskej vlády.
(TASR)"Ľuďom, ktorí si chcú osvojiť dieťa odporúčame terapiu, aby spoznali svoje motivácie a traumy," vraví psychologička. (SME) Čítaj ďalej
Je najvyšší čas plniť sľuby a prehodnotiť obrannú zmluvu s USA, myslí si šéf SNS Andrej Danko.
(TASR)Slovensko je na ceste za statusom krajiny bez výskytu slintačky a krívačky. Kritické obdobie máme za sebou.
(TASR)Fandite Slovensku, užite si jazz so saxofonistom alebo talianske melódie. Pozrite si výber podujatí v Bratislave.
(The Slovak Spectator)Lekárske odborové združenie vyzýva ministerstvo, aby prehodnotilo zloženie komisie v tendri na záchranky.
(TASR)Sudcovia Za otvorenú justíciu kritizujú blokovanie prístupu do e-mailu, rezort hovorí o bezpečnosti.
(TASR)Nebezpečné sny odkrývajú drsné poznanie, že aj tí, ktorí pomáhajú, často manipulujú.
(SME)