Enver sa zbláznil. Už nevraždil len vtedy, keď dostal príkaz, ale utrhol sa z reťaze a zavraždil každého, kto mu poskytol akúkoľvek zámienku. Naposledy tých dvoch mladých Arabov pred klubom Kaiserkeller. Podľa neho tam nemali čo hľadať. Moslim taký klub už zdiaľky obíde. Vytiahol pištoľ a zastrelil ich. Každého dvakrát do hlavy, ako bol zvyknutý.
Enver nebol normálny ani predtým, ale dal sa zvládnuť. Bol špecialistom na vraždy, preto si ho držali, ináč by ho šupom poslali domov, nech sa oňho stará niekto iný. Enver však vedel dobre po nemecky a okrem toho mal zásluhy – niekoľko vybuchnutých autobusov v pásme Gazy, bojoval v Bosne a naposledy aj v Kosove.
Všetci tvrdili, že Envera zmenila Bosna. Bol tam ako dobrovoľník, lenže keď ho priamo do hlavy trafil srbský ostreľovač, zdalo sa, že Enver skončil. Guľka mu vnikla do mozgu priamo nad koreňom nosa, preletela medzi oboma hemisférami a vyletela von. Enver mal neuveriteľné šťastie – týždeň bol v kóme, potom sa prebral a o mesiac už opäť behal so samopalom v rukách.
Pred rokom ho prevelili do tohto mesta. Dávali dohromady novú teroristickú bunku a Enver sa im zdal vhodným na udržanie disciplíny. Najprv zlikvidoval všetkých členov starej bunky, pretože bolo podozrenie, že je medzi nimi informátor. Bolo to pätnásť ľudí a tento masaker ho na chvíľu upokojil. Ale len na chvíľu.
Potom zavraždil Ibrahima. Nikto nevie prečo, pretože Ibrahim bol nekonfliktný človek. V tomto meste študoval filmovú réžiu a pridal sa k nim ako sympatizant. Hovorí sa, že Enverovi sa nepáčil Ibrahimov študentský dokument o slávnej uličke nerestí Reeperbahn. Ďalším bol Ahmet. Novinár, ktorý mal v ich bunke na starosti rešerš rôznych materiálov a public relation aktivity. Envera vytočil nejaký jeho článok, tak ho zavraždil aj s jeho nemeckou milenkou. Potom to boli Alija a Carlos. Enver ich nachytal, ako sedia v záhradnej reštaurácii a pijú pivo. Pravoverný moslim nepije alkohol, to vie predsa každý, tak ich Enver zastrelil, pre výstrahu.
Pred Enverom sa už nikto necítil bezpečný. Jeho prázdny vyhasnutý pohľad a jazva nad koreňom nosa ich napĺňali strachom. Modlil sa päťkrát denne, nepil, nefajčil a opovrhoval ženami. Celá teroristická bunka sa pred ním triasla. Aj oni sa modlili päťkrát denne, ale len kvôli tomu, aby ich Všemohúci zbavil Envera. V tomto nádhernom nemeckom prístavnom meste, v ktorom Beatles začali svoju kariéru, a ktoré ponúkalo plno rozmanitých lákadiel, by sa cítili omnoho lepšie, keby tu nebol Enver.
Koniec ich trápeniu urobil Roger Krowiak. Nikto nevedel, odkiaľ mal ten chlapík informácie, ale šiel naisto. Ledva prišiel do tohto mesta, zlikvidoval oboch veliteľov ich teroristickej bunky a vzal si všetky materiály. Envera to rozčúlilo tak, až mu začala pulzovať jazva nad koreňom nosa. Všetkých členov bunky nazval zradcami a rituálne ich podrezal. Jedného po druhom. Z ich bunky už nezostal nikto, len on. Celý zababraný od krvi si sadol na stoličku a čakal na Krowiaka. Bol si istý, že príde.
Lenže Enver bol blázon. Úplný magor. Na Krowiaka čakal dva dni v byte uprostred mŕtvol. Keď ho začali otravovať muchy, natieral sa repelentom. V hlave sa mu všetko pomiešalo a nikto sa už nedozvie, prečo vyšiel z bytu von, a celý zakrvavený, s pištoľou v ruke, kráčal uprostred ulice. Zrazil ho turecký kamión, zhúžval ho ako handru a rozmazal po celej ceste. Toľko o Enverovi. Zabudnime naňho. S Krowiakom sa aj tak nestretol, tak čo.
V ktorom meste prebehla táto akcia Rogera Krowiaka?
Pošlite SMS správu so súradnicami miesta pobytu agenta Krowiaka (podľa mapy) a získajte dve letenky do mesta, v ktorom ste ho našli!
Či ste vyhrali sa dozviete zajtra v denníku SME.