Keď sa Alexandra Rezeša pýtali, odkiaľ má toľko peňazí, odpovedal: „Majetok, ktorý vlastním, som získal pred nástupom do vládnej funkcie vďaka úspešnej dlhoročnej poctivej práci…“ Keď Alexander Rezeš vstupoval do tretej Mečiarovej vlády, bol jedným zo štyroch vlastníkov desiatich percent akcií podniku VSŽ. Po dvoch rokoch kontroloval 47 percent akcií.
Ani Vladimír Mečiar dodnes hodnoverne nepreukázal, odkiaľ vzal on a jeho deti desiatky miliónov na nehnuteľnosti – Elektra, Hotel Dynamic a Baračka. Kým bol premiérom, tvrdil, že svojej rodine dáva mesačne 10-tisíc korún a zvyšok platu rozdá. Dnes sa odhady nehnuteľností v majetku Mečiarovcov šplhajú k niekoľkým desiatkam miliónov.
Mečiar hovoril, že má pôžičku zo zahraničia, ale názov subjektu nemôže povedať. Keď sa ho neskôr znova pýtali, odkiaľ má jeho rodina tie milióny, odpovedal: „Ak by ste chceli radu, priplaťte si. Verejné rady pre podnikanie a nakladanie s peniazmi nedávam. Že viem v tomto smere podnikať, to je otázka mojej odbornej spôsobilosti.“
Z čašníka Vladimíra Poóra sa stal spolumajiteľ Nafty Gbely, Mečiarova sekretárka Nagyová má vilu na Slovensku a vraj aj vo Švajčiarsku. Mečiarova poradkyňa Blažena Martinková bola spolumajiteľkou kúpeľov v Piešťanoch, majetok Lexovcov sa odhaduje na pol miliardy.
Za bohatších ľudí sa všeobecne považuje Gabriel Palacka, Roman Vavrík, bývalý poslanec Peter Ďuračka. Naposledy sa bránil obvineniam bývalý minister obrany Pavol Kanis. Tvrdil, že na stavbu veľkej vily si vzal dvojmiliónovú pôžičku od priateľa priemyselníka, ktorú splácal z ministerského platu a získaval tiež peniaze prostredníctvom úrokov z bankových úložiek a výhrami v stávkových kanceláriách. (rf)