Polícia stále skúma, ako k tejto neuveriteľnej tragédii vôbec došlo. Podľa slov hovorcu Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Kežmarku Jozefa Žembu muža z Osturne chcel zamestnať jeden z majiteľov salaša ako pastiera oviec. V sobotu ráno muž prišiel do Havky a majiteľ ho poslal pozrieť sa na lúku, kde by mal pracovať. Na mieste sa však z neohradeného objektu družstva naňho vyrútili štyri psy a začali ho hrýzť a trhať.
K tragédii došlo okolo ôsmej ráno. Polícia zatiaľ nezistila, kto k Osturňanovi privolal sanitku. „Muž mal mnohopočetné poranenia v oblasti hlavy, krku, na stehnách, slabinách a na bruchu. Mal prehryznuté tepny. Keď som k nemu prišiel, bol takmer bez tlaku, mal rozšírené zrenice, bol v zjavnom hemoragickom šoku. Pokúšal som sa ho oživovať, zároveň som privolal vrtuľník Leteckej záchrannej služby z Popradu, ale muž stratil príliš veľa krvi na to, aby prežil,“ povedal ošetrujúci lekár, ktorý neskôr vrtuľník odvolal.
Veterinárny lekár Karol Baránek z Kežmarku povedal, že ovčiarske psy bývajú veľmi zúrivé a na cudzích ľudí agresívne.
Podľa Žembu polícia zatiaľ prešetruje, komu psy vlastne patrili. Ako nám povedal, všetky boli riadne zaočkované proti besnote a odčervené. Podľa televízie Markíza je majiteľ psov známy. Podľa obyvateľov dediny boli psy agresívne a domáci sa ich báli. Bolo vraj len otázkou času, kedy zaútočia.
Vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie vo veci pre trestný čin ublíženia na zdraví s následkom smrti.
OLIVER ONDRÁŠ, r