NBA: K. Bryant rozhodol o víťazstve

NEW YORK – Najväčšie prekvapenie basketbalovej NBA sa zrodilo vo Philadelphii, kde domáci líder ligy prehral s Houstonom (87:112). Pre hráčov Philadelphie to bol už šiesty zápas v posledných deviatich dňoch a únava sa prejavila na ich výkone. Vo vynikajúcej forme hrá 38-ročný houstonský veterán Hakeem Olajuwon, ktorý k 18 bodom pridal aj 14 doskokov.

Dramatické stretnutie videli diváci v newyorskej Madison Square Garden, kde domáci Knicks vyhrali nad Dallasom až po druhom predĺžení (96:93). Za nerozhodného stavu 93:93 hostia dvakrát faulovali Latrella Sprewella, ktorý zo štyroch trestných hodov premenil tri.

SkryťVypnúť reklamu

V závere sa rozhodlo aj stretnutie L. A. Lakers – Phoenix (85:83). Za nerozhodného stavu 83:83 zobrala do svojich rúk zodpovednosť domáca hviezda Kobe Bryant, ktorý 2,3 sekundy pred záverom hoci tesne bránený Shawnom Marionom svoj strelecký pokus premenil. Bryant po zápase potvrdil, že aj napriek boľavému ramenu sa na víkendovom zápase All-Star Game zúčastní. „Rameno ma skutočne bolí, ale nechcem riskovať suspendáciu od vedenia ligy za to, že do Washingotnu neprídem,“ povedal Bryant, ktorý sa v zápase All-Star Game vo svojich 22 rokoch predstaví po tretíkrát za sebou.

Zápas Minnesota – Sacramento (117:88) bol rozhodnutý už po prvej štvrtine. Wolves v nej nastrieľali hosťom 41 bodov, čím utvorili nový tímový rekord. Hviezda Minnesoty Kevin Garnett si s 40 bodmi (z toho 17 v prvej štvrtine) vyrovnal osobné maximum. (sita)