Pondelok, 21. jún, 2021 | Meniny má AlojzKrížovkyKrížovky

Basketbalisti Pezinka si v odvete v Bonne napravili renomé

Tréner basketbalistov Pezinka Stevan Tot pred odvetným zápasom osemfinále Saportovho pohára proti Telekomu Bonn vyhlásil, že jeho tím sa pokúsi rehabilitovať sa za domácu prehru (93:110) a minimálne zabojuje o prijateľný výsledok. I keď napokon Pezinčania

prehrali o jedenásť bodov (86:97), najmä výkonom v prvom polčase vyrazili viac ako tritisíc divákom v bonnskej hale Hardtberghalle i domácim hráčom dych.

Bonn ovplyvnený suverénnym víťazstvom na palubovke slovenského majstra začal veľmi vlažne, čo koncentrovaní hostia veľmi rýchlo využili. Ubehlo len šesť minút a Slovakofarma viedla po trojke Aramisa Nagliča 18:7. Pezinok trestal každú chybu deravej obrany nemeckého tímu, Dragan Ristanovič a Devon Lake úspešne vnikali pod kôš, presadzovali sa aj „dlhí“ Naglič a Melvin Simon. Zdalo sa, hráči Telekomu sú výkonom súpera prekvapení, a ich nervozita stúpala. V 14. min viedol Pezinok 37:26 a polčas vyhral 44:37.

Cez prestávku domáci tréner Bruno Sače zrejme v kabíne zvýšil hlas, výsledkom jeho „príhovoru“ bola zvýšená agresivita Bonnu v defenzíve a prvýkrát vedenie v zápase - v 26. min 55:54. Pezinčania už nenašli odpoveď, zvyšok stretnutia už bol v réžii domácich.

Pezinského trénera Stevana Tota sme sa spýtali, v čom vidí dôvod nečakanej zmeny v hernom prejave svojho tímu oproti prvému zápasu. „S hráčmi sme si povedali, že aj keď v Bonne len veľmi ťažko vyhráme o osemnásť bodov potrebných na postup, musíme dokázať, že nie sme takí slabí, ako ukázal výsledok pezinského zápasu. Apeloval som najmä na ich hrdosť. V prvom polčase sme veľmi dobre bránili a v útoku sme trpezlivo hľadali najvhodnejšiu príležitosť na zakončenie. Škoda, že sme nezískali v prvých dvoch štvrtinách väčší náskok. Po prestávke Bonn pritlačil, v čase, keď bol Ristanovič na lavičke, sme robili chyby v rozohrávke, čo súper využil na rýchle protiútoky a aj niekoľkými úspešnými trojkami sa dostal do ‘laufu‘. Možno povedať, že pokazená druhá štvrtina v Pezinku a tretia v Bonne rozhodli o našom vypadnutí. Telekom je veľmi kvalitné mužstvo, čo dokumentoval v nemeckej Bundeslige víťazstvami nad tímami, ktoré hrajú Euroligu a Suproligu. Jeho agresívny basketbal nám ukázal, že našou najväčšou slabinou je fyzická odolnosť.“

Bonn - Pezinok 97:86 (37:44), najviac bodov Telekomu: Miller 22, Kelečevič 19 - zostava a body Slovakofarmy: Lake 19, Naglič 17, Ristanovič 12, Simon 10, Štec 3 (Mičuda 14, Lukjanec 9, Kuznecov 2, Weiss 0). Trestné hody: 22/15 - 30/23, trojky: 6 - 5, fauly: 25 - 21, pred 3300 divákmi rozhodovali Kolocci (Tal.) a Aitcheson (Angl.).