GÓLY: 54. A. Suchý – 83. Mičovič. ZTS: P. Kováč – Mráz, Zimen, Megyesi, Šupka (70. Kiška) – A. Suchý, Greguška, Lysáček (86. Bruško), Držík – Masarovič (84. Hejčík), Straka. INTER: Hýll – Šuchančok (63. Kratochvíl) – Kunzo, Chrenko – Petráš, Drobňák (45. Lembakoali), Ľalík, Dzúrik, Čišovský (63. Czinege) – Ševela, Mičovič. Pred 4200 divákmi rozhodoval Cichý, žlté karty Suchý – Chrenko.
Najnebezpečnejším bol pre Hýllovu bránu čiperný Masarovič a Straka. Aj hostia mali niekoľko dobrých príležitostí, ale Ľalík ani Ševela brankára Kováča neprekvapili. Zápas sa začal lámať až v 54. min, keď Anton Suchý ušiel po ľavej strane Petrášovi a technickou strelou z uhla prekvapil stuhnutú obranu Interu i brankára Hýlla. V 59. min Dubničania po druhý raz rozvlnili sieť, keď Suchý z trestného kopu našiel nabiehajúceho Megyesiho a ten nekompromisne vsietil. Rozhodca však nedal povel k hre, a tak namiesto gólu videl Suchý žltú kartu. Potom k striedajúcemu Lembakoalimu poslal asistent trénera hostí Petráš na trávnik aj Czinegeho a Kratochvíla. Dubničania však mali aj naďalej územnú prevahu a ich tlak na bránu súpera sa zvýšil po tom, čo prišiel na trávnik mladý Kiška. Ten niekoľkokrát vyzvŕtal profesorskú obranu hostí a v 71. min poslal do najväčšej šance zápasu Straku, ktorému však hokejový blafák na skúseného Hýlla nevyšiel. V záverečnom tlaku Interu sa v 83. min zápasu dostal k lopte Mičovič a hlavou upravil stav stretnutia na konečných 1:1.
Peter Gergely, tréner Dubnice: „Myslím si, že diváci videli dobrý zápas, v ktorom sme sedemdesiat minút boli lepším mužstvom. Žiaľ, opäť sme nevyužili veľa vyložených príležitostí na strelenie poisťovacieho gólu a zápas sme vlastnou vinou remizovali. Pred jeho začiatkom by som remízu bral. Teraz nám však dva body ušli.“ Ladislav Petráš, asistent trénera Interu: „Bol to dobrý zápas. Dubničania boli oddýchnutejší a preto rýchlejší a dravejší. Domáci mali viac z hry, ale príležitosti na strelenie gólu sme mali aj my. Chceli sme šetriť niektorých kľúčových hráčov, ale nakoniec museli nastúpiť. Do Dubnice sme prišli vyhrať, ale po zápase som spokojný aj s bodom.“
BOHUMIL VOLESKÝ