Pri explózii v súdnej sieni v meste Džibla, 200 kilometrov južne od metropoly Saná, utrpel podľa polície zranenia aj sudca a svedkovia hovorili o odvoze ranených sanitkami. Nie je jasné, či niekto prišiel o život.
Príslušníci bezpečnosti obklopili a uzavreli budovu súdu. Polícia tiež oznámila, že v súvislosti s výbuchom už zadržala jednu osobu.
Podľa svedkov výbuch mohol pravdepodobne spôsobiť ručný granát.
Minulú sobotu súd vyriekol rozsudok smrti nad 30-ročným Abadom Abdalom Razakom Kamalom, ktorý 30. decembra v baptistickej nemocnici v Džible zastrelil troch misionárov - lekárku, jednu jej kolegyňu a ďalšieho kolegu.
Kamal priznal, že vošiel do nemocnice s poloautomatickou puškou a spustil streľbu na zamestnancov. Misionárov podľa výpovede zabil „z náboženskej povinnosti a odplaty voči tým, ktorí moslimov odviedli od ich viery a urobili z nich neveriacich“.
Podľa jemenských bezpečnostných predstaviteľov patril Kamal k teroristickej bunke spojenej s al-Káidou. (tasr)