Paradoxne, na rozdiel od iných šéfov miest tvrdil, že je to veľa, a tak každý mesiac vracal 10-tisíc korún späť do rozpočtu mesta. Králikove peniaze sa potom prerozdeľovali na kultúrne a športové aktivity.
Primátor Králik ešte niekoľko týždňov pred definitívnym schválením zvýšeného platu hovoril, že 68-tisíc korún je veľa, dokonca uvažoval aj nad tým, že sa polovice navrhovaných ročných odmien vzdá. Po diskusii v pléne zastupiteľstva však svoj názor zmenil.
„Rozmýšľam o tom, či budem časť platu aj v tomto volebnom období vracať do rozpočtu mesta,“ povedal Králik pre SME. Rozladila ho totiž diskusia, v ktorej mu poslanci vyčítali, že počas víkendových akcií sa dáva odvážať hliadkovým autom mestskej polície. Primátor Králik argumentuje, že chcel ušetriť peniaze, ktoré by inak mesto muselo platiť šoférovi.
„Štyri roky som si nedal preplatiť ani jednu cestu súkromným autom na služobné účely. Pri povodniach sa mi dokonca pokazilo a dal som si ho opraviť za svoje. Ak majú poslanci takýto prístup, zvažujem, či si schválený plat nenechám,“ povedal Králik.
Okrem zvýšenia platu poslanci primátorovi odhlasovali vyplatenie odmien za minulý rok. Primátor dostal za stabilizáciu mestských financií 158-tisíc korún a jeho bývalá viceprimátorka Jana Borguľová 82-tisíc. Jedinému, komu odmeny vo výške 50-tisíc korún neschválili, je bývalý hlavný kontrolór mesta Pavol Spišiak, ktorý svoje pôsobenie v tejto funkcii ukončil drobnou krádežou v hypermarkete Tesco.
DANIEL VRAŽDA