Americký prezident George W. Bush vo štvrtok vyhlásil, že existujú dôkazy, podľa ktorých by Saddám mohol byť mŕtvy. Bush začal vojnu proti Iraku 19. marca nečakanými leteckými údermi na komplex budov, v ktorých sa podľa správ spravodajských služieb nachádzal samotný Saddám a jeho synovia Udaj a Kusaj. "Osoba, ktorá pomáhala pri nasmerovaní útokov, je presvedčená, že Saddám bol minimálne vážne zranený," povedal v televíznom interview Bush.
Uviedol tiež, že podľa zdrojov amerických tajných služieb v Bagdade to vyzerá tak, že "sme ho dostali". Straw pripustil, že má podobné informácie. "Cez noc sme dostali správy, z ktorých vyplýva, že bol určite na mieste, ktoré sme bombardovali v prvú noc ozbrojeného útoku a zdá sa, že bol zranený," povedal pre rozhlasovú stanicu BBC. "Už som o tom počul, ale myslím si, že dokiaľ nebudeme mať v rukách konečné dôkazy, sú to len špekulácie," dodal Straw.
Od začiatku vojny arabské televízne stanice vysielali zábery Saddáma obkoleseného davom pokrikujúcich Iračanov. Deň predtým, ako sa Američania zmocnili Bagdadu, ho tiež údajne videli v severnej časti mesta v aute, oblečeného v olivovo sfarbenej uniforme a s baretom na hlave.
Siedmeho apríla, dva dni po obsadení centra mesta americkými vojskami, spojenecké lietadlá bombardovali domy v bagdadskej štvrti Mansur, keď sa objavili správy tajných služieb, že by sa tam Saddám mohol zdržovať.
Tento týždeň britský minister obrany Geoff Hoon vyhlásil, že Saddám sa pravdepodobne stále ukrýva v Iraku. Rovnaký názor zastáva aj Straw. "Bolo by pre neho extrémne ťažké odísť do inej krajiny," povedal.
Americkí predstavitelia opakovane tvrdia, že nevedia, čo sa stalo s bývalým irackým vodcom po dvoch leteckých útokoch namierených proti nemu, pretože niektoré správy spravodajských služieb naznačujú, že bol zabitý a z iných zasa vyplýva, že by ešte mohol byť nažive. Spojené štáty však netvrdia, že by úspech vojenského ťaženia závisel od jeho nájdenia.