* Ostravské štúdio vysiela na ČT1 Na stopě každú stredu po 21.30. Relácia už pomohla pri objasnení 22 prípadov. Základom je vždy prípad, spracovaný tak, že divák má pocit, akoby bol svedkom. Moderátor Roman Svoboda v živom vysielaní prípad dokresľuje, zhovára sa s kriminalistom, psychológom, svedkami, rodinnými príslušníkmi.
* Za najväčší úspech považujú tvorcovia relácie objasnenie dvojnásobnej vraždy na strelnici v Mariánskych Lázňach. Manželka šéfa strelnice našla zabitého svojho muža a v kancelárii mŕtvu ženu. Zo strelnice zmizlo niekoľko zbraní a 200-tisíc korún. Medzi ľuďmi, ktorí počas večera navštívili strelnicu, boli aj dvaja vojaci. Chytili ich vďaka televízii.
* Vďaka relácii sa prišlo aj na justičný omyl, keď bol za lúpežnú vraždu dôchodkyne na Šumave odsúdený neznámy muž na 15 rokov. So zavraždenou sa zoznámil na inzerát, ale vrahom nebol. Tesne po odvysielaní reportáže získali kriminalisti od divákov informácie, ktoré ich priviedli na stopu 61-ročného recidivistu, ktorýdôchodkyňu zavraždil on. (bobi)