o rodiska, symbolicky potvrdilo pád režimu a koniec vojny proti nemu. Husajnov osud zostáva nejasný.
„Saddámove sily v celom Iraku sa zrútili. Väčšinu z ostatných útokov, najmä v Bagdade, podnikli zahraničné nepravidelné jednotky,“ vyhlásil britský premiér Tony Blair. Generál Vincent Brooks z katarského veliteľstva oznámil, že jadrom cudzincov sú Sýrčania. „Najčastejšie narážame na nich.“ Velenie spojencov upozorňuje, že vojna sa ešte úplne neskončila. Očakávať sa dajú útoky partizánskeho typu - zasiahni a uteč.
Po dňoch bezuzdného rabovania sa veľké mestá upokojili. V Bagdade sa včera vrátilo do práce dvetisíc policajtov. Spolu s Američanmi majú vrátiť do ulíc zákon. Obchodníci otvorili prvé obchody, obnovila sa premávka a na križovatkách opäť vznikali pre Bagdad typické zápchy. Na niektorých miestach sa ešte stále lúpilo a vandali podpálili niekoľko budov.
V juhoirackej Basre britská armáda vyhlásila nulovú toleranciu na rabovanie a aj tu vojaci hliadkujú spolu s Iračanmi.
Pozornosť Spojených štátov a Veľkej Británie sa stále viac upiera na Sýriu, ktorá údajne skrýva niekoľko Husajnových ľudí, môže vlastniť aj zbrane hromadného ničenia a podporuje teroristov. Sýrii nehrozí vojenský zásah. Americký minister zahraničných vecí Colin Powell pohrozil zavedením diplomatických a ekonomických sankcií.