Skvelá premiéra Poggialiho

SUZUKA – Úradujúci majster sveta v triede MotoGP Talian Valentino Rossi na motocykli značky Honda vyhral úvodné podujatie sezóny 2003 majstrovstiev sveta cestných motocyklov – VC Japonska. Fenomenálny dvadsaťštyriročný pretekár tak skompletizoval h


Japonec Daidžiro Kato obklopený zdravotníckym personálom po havárii svojej Hondy počas pretekov Veľkej ceny Japonska v Suzuke v triede 250 ccm. Pretekár skončil v nemocnici v kóme. FOTO – REUTERS


SUZUKA – Úradujúci majster sveta v triede MotoGP Talian Valentino Rossi na motocykli značky Honda vyhral úvodné podujatie sezóny 2003 majstrovstiev sveta cestných motocyklov – VC Japonska. Fenomenálny dvadsaťštyriročný pretekár tak skompletizoval hetrik víťazstiev na okruhu v Suzuke a pripísal si už 51. triumf na podujatiach MS z celkovo 109 štartov. Preteky dopadli dosť zle pre domácich jazdcov, keď až traja havarovali, z toho najťažšie Daidžiro Kato, ktorého s otrasom mozgu, zranením krku a dýchacími problémami museli previesť helikoptérou do nemocnice. Jeho stav lekári označili ako kritický. Vo „štvrťlitroch“ sa husársky kúsok podaril Manuelovi Poggialimu zo San Marina (Aprilia), ktorý vyhral hneď svoje premiérové preteky v kubatúre do 250 cc aj keď štartoval až z 23. miesta na štarte. Dramatický záver mali preteky v triede do 125 cc, kde sa z víťazstva nakoniec tešil Talian Stefano Perugini (Aprilia). Kolo pred koncom do Peruginiho vrazil jeho krajan Lucio Cecchinello, no dvadsaťročný motocyklista udržal riadenie a zvíťazil.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Výsledky – 125cc: 1. Perugini (Tal.) Aprilia 40:53,083 min, 2. Giansanti (Tal.) Aprilia 40:53,120, 3. Jenkner (Nem.) Aprilia 40:54,114, 4. Dovizioso (Tal.) Honda 41:01,677, 5. Ui (Jap.) Aprilia 41:02,023, 6. Nieto (Šp.) Aprilia 41:02,166, 250cc: 1. Poggiali (San Marino) Aprilia 41:36,284, 2. Aojama (Jap.) Honda 41:37,657, 3. Takahaši (Jap.) Honda 41:37,780, 4. Porto (Arg.) Honda 41:37,984, 5. Battaini (Tal.) Aprilia 41:48,055, 6. Nieto (Šp.) Aprilia 41:49,504, motoGP: 1. Rossi (Tal.) Honda 44:13,182, 2. Biaggi (Tal.) Honda 44:19,627, 3. Capirossi (Tal.) Ducati 44:21,391, 4. Gibernau (Šp.) Honda 44:26,391, 5. Bayliss (Austr.) Ducati 44:36,281, 6. Edwards (USA) Aprilia 44:42,222.

(sita)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  5. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  6. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  8. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  1. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 688
  2. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 557
  3. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 732
  4. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 691
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 707
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 261
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 239
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 323
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu