
Radosť hokejistov Slovana po prvom góle druhého finálového zápasu ST Extraligy Slovan - Košice (3:1). Strelca gólu Javína na modrerj nevidno, zľava v tmavom dvíhajú ruky slovanisti Hudec, Pavličko , Kapuš. Košičania zľava Urban, Cibuľa, na kolenách brankár Šimonovič, Špilár za Kapušom.
FOTO SME - PAVOL FUNTÁL
V Košiciach dnes a zajtra pokračuje finálová séria hokejovej ST Extraligy. Obhajca titulu Slovan cestuje na východ až v deň zápasu s náskokom 2:0 na zápasy, čo sa odrazilo aj na spokojnom hlase trénera Július Šuplera. „V tíme vládne dobrá nálada, všetci sú zdraví, iba útočníka Laža zľahka obchádzala viróza.“
Návodom pre Bratislavčanov by mohla byť taktika, ktorú úspešne uplatnili v poslednom kole základnej časti. Na košickom ľade vtedy vyhrali 4:0 a vybojovali si miliónovú prémiu za prvenstvo.
„Možno, ale v play off sa hrá inak. Zatiaľ neviem, či budeme hrať na tri, alebo štyri útoky. Rozhodujúci bude stopercentný prístup každého jednotlivca. Po pondelkovom dueli prespíme na Jahodnej neďaleko Košíc,“ dodal J. Šupler.
Košičania majú ťažké srdce na hlavného rozhodcu Ľuboša Jakubca z Martina. Na základe písomného protestu žiadajú jeho vetovanie (Jakubec má pískať utorkový štvrtý diel finálovej série).
Tréner Košíc Róbert Spišák pomenoval výhrady: „V druhom bratislavskom dueli chcel byť na ľade hlavnou postavou. Najviac bilo do očí, keď vylúčil Nádašdiho, hoci on sám si v súboji roztrhol väzy v kolene, ktoré mu priľahol súper. Prísne bolo aj vylúčenie Urbana po kontakte s Kuľhom. Náš hráč dostal dve plus dve minúty, i keď jeho hokejka nebola vysoko a my sme inkasovali zlomový gól. Nechceme všetko váľať na rozhodcov, no musíme využiť spôsob, ako sa chrániť.“
Podľa športového riaditeľa Pro-Hokej Vladimíra Paštinského protest ešte neznamená, že Jakubec bude automaticky vetovaný.
„V pondelok ráno podrobne preštudujeme košický protest a spolu s členmi komisie rozhodcov všetko porovnáme s videozáznamom. Až potom padne verdikt.“
Namiesto Nádašdiho bude hrať Šterbák, košickí tréneri budú mať k dispozícii aj útočníka Kováča, ktorý stál pre chrípkovú virózu.
„Prvoradou našou úlohou bolo mužstvo psychicky vrátiť do série. Pozeráme sa len dopredu,“ pokračuje R. Spišák, „ťažko vymyslieť nejakú taktickú novinku. My musíme hrať viac fyzicky, vrátiť sa ktomu, s čím sme uspeli v semifinále proti Zvolenu. Zvýšiť početnosť streľby, najmä v druhom zápase sme v Bratislave priveľa špekulovali, chlapci si to chceli posúvať až do prázdnej. Ostaneme verní svojmu útočnému štýlu podopretému zodpovedným bránením. Verím, že sa vrátime do série dvoma víťazstvami.“
Dnešné stretnutie o 17.00 h rozhoduje D. Konc, zajtrajšie by mal podľa pôvodnej nominácie pískať Jakubec.
VOJTECH JURKOVIČ