Podľa rozličných zdrojov sa protestu po tradičnej piatkovej moslimskej modlitbe zúčastnilo od 50.000 do 80.000 osôb. Prúdy demonštrantov sprevádzali zosilnené policajné hliadky. Protestujúci pritom skandovali heslá Smrť USA, Izraelu a Británii. Pred mešitou Al-Azhar sa zhromaždilo približne 10.000 ľudí.
Svedkovia a účastníci vypovedali, že medzi protestujúce davy sa zamiešali aj viacerí príslušníci a spolupracovníci bezpečnostných zložiek. Na rozdiel od predchádzajúcich takýchto podujatí dnešné prebehli pokojne a bez známok násilia.
Po ohnivých protivojnových kázňach pri dnešných bohoslužbách sa moslimovia v celej Ázii zhromažďovali na väčšinou tichých mierových demonštráciách.
Protestujúci - niektorí s čiernymi vlajkami - pálili podobizne amerického prezidenta Georgea W. Busha a britského premiéra Tonyho Blaira, niesli truhly, vykrikovali protiamerické heslá a zúčastňovali sa na špeciálnych pobožnostiach.
Vyše 50.000 moslimov sa zúčastnilo na protestoch v hlavnom meste Bangladéša, krajiny s jednou z najväčších moslimských populácií. V mešitách Dháky sa konali špeciálne modlitby za požehnanie pre irackého lídra Saddáma Husajna a jeho ľud. Podobné modlitby sa konali v mestách po celej krajine.
Masové protesty sa dnes konali najmenej v šiestich veľkých mestách Indonézie, najväčšej moslimskej krajine sveta. Na Jáve sa v meste Pasuruan 10.000 ľudí zúčastnilo pochodu za bojkot amerického tovaru.
V ďalšom meste na ostrove - Jombangu - asi 5000 ľudí nieslo truhly a pálilo repliky americkej vlajky. Vo veľkej mešite v Jakarte významný moslimský klerik odsúdil Bushovo konanie a študenti pred asi tisícovým davom predviedli "hru" o Bushovi vydávajúcom rozkaz zaútočiť na Irak.