"Nevieme, čo je so Saddámom...Vieme, že urobili rôzne nahrávky, na ktorých ho ukážu," povedal Blair v rozhovore pre stanicu BBC.
Saddám sa už objavil v televízii, odkedy koaličné sily začali vojenskú ofenzívu proti Iraku. Američania a Briti sú však presvedčení, že jeho vystúpenia neboli vysielané naživo.
Blair však konštatoval, že iracká vláda nie je len samotný Saddám a musí byť zvrhnutá bez ohľadu na to, či je jej vodca ešte stále živý alebo nie.
"Títo ľudia budú bojovať. Nemajú už kam ujsť," vyhlásil premiér v interview, ktoré poskytol po rokovaniach s prezidentom USA Georgeom W. Bushom a generálnym tajomníkom OSN Kofim Annanom v USA.
Podľa Blaira však najtvrdší stúpenci Saddáma Husajna, bez ohľadu na ich brutálnu povahu a skutočnosť, že sú veľmi dobre vyzbrojení, sa v Bagdade len ťažko udržia bez podpory miestneho obyvateľstva.
Britský premiér nie je podľa vlastných slov prekvapený, že Iračania nepovstali proti Saddámovmu režimu. Keď sa totiž časť z nich odhodlala k takémuto kroku po vojne v Perzskom zálive v roku 1991, nedostalo sa im podpory zo strany USA a Británie a ich povstanie bolo tvrdo potlačené. "Budú čakať a sledovať, ako sa bude vyvíjať situácia," povedal Blair.