Začiatok rokovania poľského parlamentu o Iraku poznačil incident

Varšava 26. marca (TASR) - Bez očakávanej účasti poľského prezidenta Aleksandra Kwasniewskeho a bez predpovedaných emócií absolvovali dnes poslanci ...

Varšava 26. marca (TASR) - Bez očakávanej účasti poľského prezidenta Aleksandra Kwasniewskeho a bez predpovedaných emócií absolvovali dnes poslanci varšavského Sejmu diskusiu o účasti poľských vojakov v operáciách proti Iraku.

Rokovanie snemu i program rozpravy poznačil incident pred otvorením zasadania. Premiér Leszek Miller po niekoľkých prestávkach a posunoch začiatku rokovania predstavil plénu správu vlády o vojne v Iraku a o účasti poľských vojakov v nej.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Okrem iného tlmočil, že zaradenie sa Poľska do radov protiirackej koalície a účasť na odzbrojení režimu irackého prezidenta Saddáma Husajna je v národnom záujme krajiny.

SkryťVypnúť reklamu

Začiatok debaty v Sejme poznamenal incident, vyprovokovaný poslancami opozičnej roľníckej Sebaobrany. Tí vytvorili pred vchodom do parlamentu špalier a oznámili, že Aleksandra Kwasniewskeho, ktorý sa mal na diskusii zúčastniť, do budovy Sejmu nepustia.

Hlavu štátu vítal transparent s nápisom, "Poľskí vojaci domov, Kwasniewski, Miller a Kaczyňski do Iraku!" Líder Sebaobrany Andrzej Lepper, ktorý neskôr príslušníkov strážnej služby parlamentu obvinil z hrubosti a násilností, škandalózne počínanie poslancov svojej strany vysvetľoval dvoma dôvodmi.

Prezident podľa neho nepozýva zástupcov Sebaobrany na žiadne stretnutia a konzultácie. Okrem toho súhlasil s vyslaním vojakov poľských ozbrojených síl do oblasti Perzského zálivu. Kwasniewski v tejto situácii odmietol do parlamentu prísť.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 670
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 453
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 733
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 400
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 445
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 617
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 966
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 206
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu