Vojnový kabinet tvoria podpredseda vlády John Prescott, minister financií Gordon Brown, minister zahraničných vecí Jack Straw, minister obrany Geoff Hoon, minister vnútra David Blunkett, predseda vládnej Labouristickej strany John Reid a aj ministerka pre medzinárodný rozvoj Clare Shortová. Tá začiatkom mesiaca pohrozila rezignáciou, ak sa Británia zapojí do konfliktu bez mandátu OSN, no neskôr si to rozmyslela a zostala vo svojom úrade.
Úrad premiéra na Downing Street oznámil, že po skončení porady bude Tony Blair pokračovať vo svojom bežnom programe - to znamená, že o 11.00 sa britská vláda zíde v kompletnom zložení a po tejto schôdzke Blair odcestuje na dlho plánovaný summit Európskej únie do Bruseli. Podľa Downing Street premiér zatiaľ neplánuje žiadne oficiálne vyhlásenie - ale to sa vraj môže ešte zmeniť.
Počas pracovnej večere bude britský premiér Blair rokovať o irackej kríze s poprednými predstaviteľmi členských štátov únie, medzi ktorými budú aj dvaja hlavní odporcovia vojny proti Iraku: - francúzsky prezident Jacques Chirac a nemecký kancelár Gerhard Schröder.
Analytici pripomínajú, že Tony Blair svojim angažovaním sa v irackej kríze riskuje celú svoju politickú kariéru.