
Uruguajčan Walter Guglielmoni (vpravo) zbavuje lopty Samuela Caballerona. Zo zápasu C-skupiny majstrovstiev Južnej Ameriky Honduras - Uruguaj (1:0).
FOTO - REUTERS
ho, priamočiaro, so skvelou koncovkou. Mužstvo má okrem Wanchopeho a Meadforda aj ďalších výborných zakončovateľov: Fonsecu, Bryceho, Solisa. Bolívia bola prakticky bez postupovej šance, hrala bez motivácie a ani fyzicky nestačila na rýchlych Kostaričanov. Bola sklamaním turnaja, na ktorom nedala ani gól a inkasovala ich sedem. Pritom väčšina hráčov hrala pred štyrmi rokmi vo finále Copa America 1997 proti Brazílii. S Kolumbiou sa takisto rozlúčila Venezuela, ktorá potvrdila vzostup futbalu v tejto krajine, ale na úroveň ostatných juhoamerických mužstiev ešte nedorástla.
Takmer do poslednej minúty druhého zápasu Honduras – Uruguaj (1:0) čakalo s napätím momentálne tretie mužstvo kvalifikačného turnaja juhoamerickej skupiny o postup na MS 2002 – Ekvádor. Jeho výsledok rozhodoval o ďalšom bytí alebo nebytí tejto rovníkovej krajiny na turnaji. Bol to pekný zápas s množstvom šancí na obidvoch stranách. Mužstvá sa akoby zdráhali dať gól, pretože víťaza by posunul vo štvrťfinále do náručia Brazílie. Naopak, prehra by vyradila Honduras. Ten prekvapil nasadením, brilantnými útokmi počas celého zápasu s množstvom šancí, v ktorých sa striedali Turcios, Guevara, De León a najmä dominujúci Saúl Martínez. Päť minút pred koncom, na sklamanie Ekvádorčanov, napokon rozhodol o všetkom Guevarov gól.
Turnajové pravidlá sú jasné a paradoxne určili, že víťaz C-skupiny Kostarika sa stretne s lepším z dvoch postupujúcich na tretích miestach a tým je znova jej súper zo skupiny – Uruguaj. Či to bola pre Uruguaj „taktická“ prehra, ukázal včerajší večerný zápas v Armenii (skončil sa po našej uzávierke).
Štvrťfinálové dvojice: Chile – Mexiko (včera večer), Kostarika – Uruguaj (dnes), Kolumbia – Peru (zajtra) a Brazília – Honduras (zajtra).
PRE SME – MILAN SEMAN