Vydáva Kalligram, zodpovedný redaktor László Szigeti
Marcová revue Fóra občianskej spoločnosti, ľudovo nazývaného OS prichádza s témami: médiá v postkomunistickom svete - v článkoch slovenského autora systematicky sa venujúceho médiám, Gabriela Šípoša (Služba verejnosti?) a maďarského autora Pétera Bajomi-Lázára (Normy politického žurnalizmu v Maďarsku). V článku Márie Ludassy kladie vedľa seba obraz roku 2044 z čias Rousseaua s dnešnou víziou a uvažuje o globalizácii: vo veľkom rozhovore s maďarským polititológom Lászlóom Kérim a v eseji slovinského básnika a esejistu Aleša Debeljaka o kultúre v globalizačnej ére.
Témou ďalšieho bloku je európska integrácia - voľný pohyb osôb po vstupe Slovenska do Európskej únie a regionálna politika a politika regiónov. Kultúrny blok sa skladá z dvoch poľských esejí - v Nehrdinskej téme sa slávny Zbigniew Herbert venuje holandskému maliarstvu a Jan Kott sa v drobnom Malom traktáte o erotike zaoberá „paradoxom a smútkom erotiky“.
Recenzný blok sa venuje - okrem iných - knihám Tisíc rokov aškenazskej kultúry (kolektív autorov), knihe francúzskeho filozofa a urbanistu Paula Virilia Stroj videnia, knihe Katalin Vadkerty Maďarská otázka v Československu 1945 - 1948, a Norberta Schneidera Dejiny estetiky od osvietenstva po postmodernu. Marcová OS je nevyhlásene stredoeurópskou - slovensko-maďarsko-poľsko-slovinskou - revue.