Hantuchová je v Pohári federácie neistá

Aj proti outsiderovi Luxembursku chce mať kapitán Miloslav Mečíř v tenisovom Davis Cupe najsilnejšiu zostavu s Dominikom Hrbatým


Zdá sa, že tenistky Slovenska sa pri obhajovaní titulu v Pohári federácie budú musieť zaobísť bez svojej najlepšej hráčky Daniely Hantuchovej, ktorá chce tento ročník tímovej súťaže zo svojho programu vypustiť. Ďalšie tri hráčky víťazného družstva aj kapitán pred zápasom 1. kola v Nemecku už podpísali zmluvy so zväzom. Zľava sú: Martina Suchá, Daniela Hantuchová, Tomáš Malik, Janette Husárová, Henrieta Nagyová. FOTO - ARCHÍV TASR


Aj proti outsiderovi Luxembursku chce mať kapitán Miloslav Mečíř v tenisovom Davis Cupe najsilnejšiu zostavu s Dominikom Hrbatým

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

BRATISLAVA - Tenistky Slovenska obhajujú v tejto sezóne prvenstvo v Pohári federácie a účasť našej jednotky Daniely Hantuchovej je neistá. Pred blížiacim sa zápasom 1. kola v Nemecku (26. - 27. apríla na antuke v Ettenheime pri francúzskych hraniciach) hovoril o tom kapitán Tomáš Malik: „Rozprával som sa s Danielou pred jej odletom na sériu turnajov v Amerike. Uvažuje, že túto sezónu vo Fedcupe vypustí. Povedala mi svoje argumenty, ja som jej vysvetlil moje. Z profesionálneho hľadiska chápem jej dôvody, má nabitú sezónu. Postupom na piate miesto svetového rebríčka jej pribudli povinnosti. Určite si chce minimálne udržať toto postavenie, ak nie zlepšiť. S trénerom Searsom sa dohodla na redukcii svojich štartov v turnajoch. Netreba v tom hľadať nič zákulisné. V najbližších dňoch budem s ňou ešte telefonovať a verím, že nakoniec nastúpime v Nemecku v plnej sile.“ Hantuchová tento týždeň obhajuje titul na turnaji v Indian Wells, potom hrá v Miami, Charlestone a po fedcupovom týždni nastúpi na antuke vo Varšave.

SkryťVypnúť reklamu

Ďalšie tri hráčky vlaňajšieho víťazného tímu Janette Husárová (43.), Henrieta Nagyová (64.) a Martina Suchá (106) už podpísali zmluvu so zväzom. Podľa slov generálneho sekretára STZ Igora Mošku podmienky zostávajú pre tenistky rovnaké ako vlani.

V prípade, ak by Hantuchová nezmenila svoje rozhodnutie, štvrtú reprezentantku by kapitán vybral z mladých hráčok v Národnom tenisovom centre v Bratislave (Kurhajcová, Fislová, Hrozenská). „Bez Daniely by sme sa spoliehali na silu kolektívu, vládne v ňom výborná atmosféra,“ dodal Malik. Realizačný tím sa oproti vlaňajšku nezmenil: tréner Štefan Čižmarovič, kondičný tréner Michal Kovarčík, lekár Roman Fano, masér Michal Danác.

V predbežnej nominácii Nemecka sú Anca Barnová (55.), Angelika Roeschová (70.), Martina Müllerová (81.) a Barbara Rittnerová (87.).

SkryťVypnúť reklamu

Ešte pred ženami nastúpia naši muži v Davisovom pohári. Po vlaňajšom zostupe zo svetovej skupiny čaká zverencov kapitána Miloša Mečířa 4. - 6. apríla zápas 2. kola euro-africkej zóny v Luxembursku. Zmluvu zatiaľ podpísali Karol Kučera (41.), Karol Beck (77.), Branislav Sekáč (254.), kým Dominik Hrbatý (54.) už dávnejšie naznačil, že nastúpi až v septembri na barážový zápas o návrat medzi 16-člennú svetovú elitu. „Je to zatiaľ otvorená záležitosť. Budem ešte s Dominikom hovoriť a verím, že si to rozmyslí,“ povedal Mečíř, ktorý nechce nič podceniť a aj proti papierovo slabšiemu súperovi ráta s najsilnejšou zostavou.

Po minulotýždňovom triumfe na turnaji v Kodani sa aj Kučera vyjadril, že zápas v Luxembursku vypustí, ale po rozhovore s Mečířom zmenil názor. „Uznal, že bude lepšie, ak nastúpi. Z jeho strany je to obeta, bude mať komplikovanejšiu prípravu na antukové turnaje,“ vysvetlil kapitán, ktorý vedie reprezentáciu v Davisovom pohári od vzniku tímu v roku 1994. Doteraz vždy mal k dispozícii našich najlepších hráčov. Na kurte v luxemburskom Esch-Alzette pripravia domáci v hale betónový povrch Decoturf. V realizačnom tíme nahradil Marián Vajda na poste trénera Branislava Stankoviča, ktorý neakceptoval podmienky zväzu. Luxembursko má na súpiske Gillesa Müllera (268.), Mika Scheidweilera (318.) a Gillesa Kremera (1333.)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 688
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 470
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 734
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 464
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 458
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 564
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 998
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 167
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu