ť podkožné tkanivo i svalstvo. Odumreté časti tela lekári už viackrát vystrihovali. Ivana má po týchto bolestivých zákrokoch dve 5 až 7 centimetrov dlhé, asi 4 centimetre široké a takmer až po kosť hlboké rany. Dievča už navštívilo banskobystrických plastických lekárov, ktorí sa jej ujali. Odborníci však zatiaľ nevedia určiť, či odumieranie tela bude ešte pokračovať.
Zdravotná sestra, ktorú vo svojom bydlisku o vpichnutie injekcií predpísaných detskou lekárkou Ivana požiadala, tvrdí, že jej doniesla iba ampulku. Podľa poškodenej i jej matky to nie je pravda, doniesla ich v škatuli, na ktorej je výrazné upozornenie, že sa môžu aplikovať iba intravenózne, teda do žily. Sestra sa vyjadrila, že injekcie do žily nepichá a nebola si vedomá, čo ich aplikácia do svalu môže spôsobiť.
Primátor chirurgického oddelenia nemocnice v Novej Bani Ján Bradiak uviedol,že to nepovažuje za nedbalosť zdravotnej sestry, ale za neznalosť. Výnimočne sa stávajú prípady, že pri vpichu netrafia žilu a injekciu aplikujú mimo nej. Podľa neho až v osemdesiatich percentách takýchto prípadov dochádza k odumretiu tkaniva a svalov.
Gymnazistka Ivana dúfa, že jej pomôžu plastickí lekári a že na tele jej nezostanú diery. Poškodená ani jej rodina zatiaľ neuvažujú o právnych krokoch voči zdravotnej sestre. Tá síce chcela pomôcť, ale neznalosťou problematiky, ktorú musí ovládať aj druháčka na strednej zdravotnej škole, dievčaťu veľmi ublížila. (tasr)