Izrael prijal stratégiu okamžitej odpovede

JERUZALEM, BETLEHEM - Izraelčania včera streľbou z helikoptér zabili štyroch členov skupiny Hamas v palestínskom meste Betlehem. Podľa izraelského stanoviska títo muži plánovali teroristický atentát počas Makabejských hier v Jeruzaleme.


Palestínčania sa pozerajú na ruiny domu, ktorý zasiahla raketa z izraelského vrtuľníka v Betleheme. Pri útoku zahynuli štyria členovia militantnej skupiny Hamas. FOTO - REUTERS



Vrtuľník vypálil niekoľko rakiet na dve budovy v meste a Palestínčania paľbu opätovali. Podľa poradcu palestínskeho prezidenta Abdula Rahmána to bola akcia „štátneho terorizmu“, ktorá podkopáva úsilie Palestínčanov o nastolenie pokoja.

Izrael už pred dvomi týždňami oznámil, že napriek prímeriu obnoví operácie proti osobám zodpovedným za terorizmus. Palestínčania tvrdia, že od začiatku intifády v septembri minulého roku Izrael takto cielene zlikvidoval už okolo 40 osôb.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Izraelské tanky v pondelok večer v reakcii na atentát v meste Benjamina neďaleko Tel Avivu, pri ktorom palestínsky samovražedný atentátnik zabil dvoch Izraelčanov, ostreľovali štyri stanovištia palestínskych bezpečnostných síl pri meste Džanín a Tulkarím, kde spôsobili prerušenie dodávok elektriny. K atentátu sa neskôr prihlásila skupina Islamský džihád. K ďalšiemu pokusu o atentát došlo v blízkosti štadióna, na ktorom sa začali Makabejské hry.

Izrael oznámil, že rešpektuje prímerie, ktoré už celkom stratilo zmysel, ale vyhradzuje si právo na sebaobranu. „V súvislosti s pokračujúcimi útokmi proti našim obyvateľom a vojakom zvažujeme politiku okamžitých protiúderov za každý ďalší útok,“ povedal hovorca vlády.

Pondelňajšie atentáty odsúdilo aj palestínske vedenie, ktoré vyzvalo všetky militantné zložky, aby zastavili akékoľvek násilné akcie.

SkryťVypnúť reklamu

(čtk, kl)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 652
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 423
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 731
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 312
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 426
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 703
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 939
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 259
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu