Referendum o našom vstupe do únie sa uskutoční o 3 mesiace, no kampaň sa dosiaľ nezačala. Nepodcenila slovenská vláda jej načasovanie?
„Vláda hrá na istotu. Vedie ju k tomu niekoľko všeobecne známych faktorov – podpora je dlhodobo stabilná a vysoká, do verejnej diskusie nevstupujú žiadni aktéri, ktorí by tento krok zásadne spochybňovali.“
Na aké skupiny obyvateľstva by sa kampaň mala najviac sústrediť?
„Určenie cieľových skupín sa odvíja od komunikačnej stratégie. Podľa mňa cieľom by mala byť „informovaná účasť“, v takom prípade je cieľovou skupinou celá voličská populácia, samozrejme, inak sa musí prihovoriť staršiemu akademikovi a inak mladému gymnazistovi, ktorý je čerstvým prvovoličom. Mala by byť čo najdiferencovanejšia a adresná. A mala by byť aj o hodnotách, historickom významne tohto kroku, nielen o peniazoch.“ (joč)