BANSKÁ BYSTRICA - Vedenie Rooseveltovej nemocnice je rozhorčené z postupu ministerstva zdravotníctva v prípade hĺbkovej kontroly.. Záverečnú správu o kontrole podpísala šéfka kontrolnej skupiny Ľubica Ďurčová aj všetci 11 členovia skupiny. Včera ju s pripomienkami podpísalo aj vedenie nemocnice. Sekcia kontroly ministerstva zdravotníctva kontrolu nepovažuje za skončenú a generálny riaditeľ Milan Kamenský žiada vedenie nemocnice, aby vrátilo hotové správy ministerstvu.
Minister Zajac už vymenoval novú šéfku kontrolnej skupiny, ktorá bude v nemocnici kontrolovať ďalej.
Kamenský včera SME potvrdil, že má „nie malé“ podozrenie, že pri kontrole došlo ku korupcii. Na otázku SME či má nejaké dôkazy, sekčný šéf ministerstva povedal: „Nič netvrdím.“
Ďurčová nepochybuje, že kontrola v nemocnici bola v poriadku. Podozrenia sekčného šéfa ministerstva z korupcie Ďurčová označila za nehoráznosť.
Riaditeľ Bucek tvrdí, že v celej kauze nejde o kontrolu, ale o osobný spor Kamenského s vedením nemocnice. Približne pred dvoma rokmi Kamenského totiž prepúšťal z postu analytika práve Bucek.
„Nebránim sa akejkoľvek kontrole. Pokračovanie tejto však považujem za účelovú snahu niečo nájsť, čo by smerovalo k zdiskreditovaniu vedenia nemocnice,“ hovorí Bucek. Je rozhodnutý požiadať o poslanecký prieskum, bude informovať odbor kontroly Úradu vlády a premiéra Dzurindu.
„Kontrola sa neskončila, bude pokračovať už na budúci týždeň,“ konštatoval Kamenský. Poprel, že by v pozadí problémov okolo kontroly bol jeho osobný spor. „Ak z jednej miliardy stúpne dlh na 2,2, tak je to zlý manažment, a nie osobný spor,“ dodal.