Po Colinovi Powellovi hovorili ministri zahraničných vecí členských štátov Bezpečnostnej rady OSN. K žiadnym výrazným prekvapeniam neprišlo. Svoje stanoviská mali členovia Bezpečnostnej rady OSN vopred pripravené a zdalo sa, že Powellova správa sa ich nijako nedotkla.
Čína: Podľa šéfa diplomacie Tchnanga Ťia- Suana Powellom predložené dôkazy môžu pomôcť inšpektorom v ďalšej práci, Peking zotrval pri svojom názore, že treba pokračovať v inšpekciách
Veľká Británia: Minister zahraničných vecí Jack Straw povedal, že Irak pohŕda rezolúciou 1441 o svojom odzbrojení. Podobne ako Powell Straw tvrdil, že Irak klame. Zlom však nastane 14. februára, keď majú inšpektori pred OSN predstaviť aktualizovanú správu o svojom pôsobení v Iraku.
Rusko: „Informácie, ktoré sme dostali, musia byť podrobené dôkladnému a vážnemu preskúmaniu,“ povedal vo svojom vystúpení ruský minister zahraničných vecí Igor Ivanov. Rusko bude podľa Ivanovových slov vyžadovať preskúmanie objektov, o ktorých hovoril Powell na mieste. Ivanov však povedal aj to, že Irak bude musieť vysvetliť obvinenia, ktoré proti nemu vzniesol Powell. Opäť zopakoval, že pravdepodobne budú potrebné ďalšie rezolúcie.
Francúzsko: Podobne ako Rusko bude žiadať prešetrenie dôkazov, ktoré poskytol Washington. Šéf diplomacie Dominique de Villepin vojnu s Irakom nevylúčil, ale zdôraznil, že vojna proti Iraku bude „krajnou možnosťou“. Žiadal o sprísnenie režimu inšpekcií.
Irak: Reakcia Iraku sa tiež dala očakávať. Predseda komisie pre medzinárodné vzťahy irackého parlamentu Sálim Kubajsí povedal, že Powellova správa bola plná ĺží a výmyslov. Komentátor irackej televízie označil Powellovo vystúpenie za komédiu. (čtk, reuters)