Päť nových tvárí v hokejovej reprezentácii Slovenska

„Naposledy som tu hral pred šiestimi rokmi,“ spomínal včera pred úvodným tréningom na zraze hokejovej reprezentácie Slovenska v Bratislave útočník Stanislav Gron. Odchovanec Slovana už ako junior zamieril do Severnej Ameriky, v minulej sezóne si v jednom


Slovenskí hokejoví reprezentanti mali včera zraz na zimnom štadióne v Bratislave pred turnajom Škoda Cup. Na snímke nováčikovia Stanislav Gron (vpravo) a Erik Weissmann pri úprave výstroja.


FOTO TASR - PAVEL NEUBAUER


zápase vyskúšal NHL za New Jersey Devils, no zväčša mu pripadla nevďačná úloha vyčkávať v nižšej AHL. Vlani v lete sa preto rozhodol pre návrat do Európy, zmluvu podpísal s Vítkovicami. „Česká liga je vari najtechnickejšia súťaž na svete, hráči sa prihrávkami neustále vyhľadávajú na ľade. Tento hokej mi je bližší ako zámorský, jednako mojím cieľom je návrat do NHL,“ vravel 24-ročný center. Pozvánka trénera Hossu nováčika reprezentácie príjemne prekvapila, chcel by si vybudovať v tíme pevnejšiu pozíciu.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

V podobnej situácii je v národnom tíme aj útočník Andrej Podkonický. Vlani oslavoval extraligový titul so Slovanom, teraz strieľa góly v nemeckej DEL za Iserlohn. „V minulom roku som bol na domácom ľade na očiach reprezentačných trénerov a nedostal som sa do prípravy na majstrovstvá sveta. Teraz, keď som ďaleko, by to mohlo byť naopak,“ želal si hokejista s prezývkou Potkan. Iserlohn bojuje v DEL o účasť v play off, no ak by sa do osmičky najlepších mužstiev nedostal, môže sa stať, že 9. marca bude mať Podkonický po klubovej sezóne. „Radšej na to ani nemyslím, tak skoro som nikdy nekončil.“ Dvadsaťštyriročný Zvolenčan odohral v NHL pred dvoma rokmi šesť zápasov za Floridu a nevzdal sa myšlienky, že sa do prestížnej ligy ešte vráti. Reprezentačné štarty by mu v tom mohli pomôcť. Doteraz má Andrej v štatistike tri zápasy za Slovensko.

SkryťVypnúť reklamu

Z omladeného výberu, ktorý sa včera zišiel v Bratislave, je v tomto smere so 46 zápasmi a 10 gólmi najskúsenejší Ľubomír Hurtaj z Plzne.

Slovanista Miroslav Lažo má zatiaľ v reprezentačných zápisoch samé nuly. Do materského klubu sa vrátil zo Žiliny pred šiestimi týždňami a už je v „nároďáku“. „Nemyslím si, že zo Slovana je do reprezentácie bližšie ako zo Žiliny. Táto sezóna je najlepšia v mojej kariére, darilo sa mi v oboch kluboch. Hrať za Slovensko je pre mňa najvyššia pocta,“ vravel hokejista, ktorý je zaťom futbalového trénera Dušana Galisa.

Okrem Grona a Laža sú v zostave hokejistov Slovenska úplnými nováčikmi aj Skaličan Martin Hujsa, zvolenský útočník Erik Weissmann i obranca Miroslav Vantroba z Košíc. (on)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 712
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 514
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 734
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 524
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 506
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 486
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 027
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 192
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu