František Chmelár, predseda SOV: „Splnili sa predpoklady, aj keď sa nečakalo, že to bude už v druhom kole. Ja osobne som mal dvoch adeptov na finále, v ktorom mal uspieť Peking. Hovoril som s viacerými vplyvnými členmi MOV a všetci sa zhodovali, že je lepšie Pekingu dať šancu, ako ho izolovať. Hry si zaslúži, vo všetkých smeroch bol lepší ako protikandidáti.“
Martin Benko, generálny tajomník SOV: „Spomedzi piatich kandidátov po prvýkrát uspel favorit. Na OH 2000 dával Peking šancu olympijskému hnutiu, teraz je to naopak. Peking dostáva šancu od olympijského hnutia. Nečakalo sa, že tak slabo skončí Paríž, znamená to, že mnohí európski členovia MOV podporili Peking. Tešia sa aj v Oceánii, ázijské dejisko pomôže trhu aj v Austrálii. Na ľudské práva sa napokon nikto nepýtal, aj keď sa mnohí členovia na to chystali. Zrejme zohrala úlohu jemná, ale účinná diplomacia Samarancha.“
Mária Mračnová, olympionička, podpredsedníčka SOV: „Vieme z návštevy čínskej delegácie, že to brali veľmi oduševnene a vážne. Schopnosti môžu potvrdiť už v auguste na univerziáde. Verím, že prekročia tieň v oblasti demokracie.“
Jozef Gönci, bronzový na OH 1996 v streľbe v ĽM 60: „Peking je pre mnňa osobne zaujímavým a atraktívnym miestom. Ja osobne som nemal favorita, ale potešilo by ma, keby delegáti vybrali Toronto. Kanada mi je veľmi sympatická. Čo sa týka problému dodržiavania ľudských práv v Číne, olympiáda pre nás športovcov nie je o politike, ale je o športe, súbojoch, medailách a priateľstvách.“
Slavomír Kňazovický, strieborný v C1 na 500 m na OH 1996 v Atlante: „Je to pre mňa novinka, ale neprekvapuje ma to. Čína má obrovský potenciál ľudský alebo ekonomický. Myslím si, že Číňania to dokážu bez problémov zvládnuť na špičkovej úrovni. Teraz bude závisieť už len od nich, nakoľko vážne pristúpia k organizácii, ako sa dokáže aj vláda do celého projektu vložiť, aby problémy s potláčaním ľudských práv zbytočne nekazili mienku. Technicky to určite budú perfektné hry. Ja som v Číne som nikdy nesúťažil.“
Eugen Laczo, šéf servisno-poradensko-metodickej skupiny SOV: „Zvládnutie časového posunu bude o niečo jednoduchšie ako ako v Sydney, adaptačný proces môže trvať od troch do piatich dní. V každom prípade v čase pekinských hier očakávam teplo a vysokú vlhkosť vzduchu, čo môže mať vplyv najmä na vytrvalostné disciplíny.“
Pavol Hochschorner, olympijský víťaz zo Sydney 2000 vo vodnom slalome: „Podľa mňa to bolo jasné, že vyhrá Peking, aj ja som s tým rátal. Ešte som malé šance dával Parížu, ale myslím si, že ostatní boli len do počtu. Do Číny sa chystáme s bratom o rok, keď tam budú prvýkrát preteky Svetového pohára. Vlani v Sydney to boli nádherné hry nielen preto, že sme tam zvíťazili. Číňania to môžu dokázať ešte lepšie. Teším sa.“
Michal Martikán, olympijský víťaz z Atlanty 1996 a strieborný medailista zo Sydney 2000 vo vodnom slalome: „Voľba Pekingu ma neprekvapila. Dvakrát som videl v televízii projekty všetkých kandidátskych miest a aj keď som si nebol na sto percent istý, myslím si, že voľba bola správna. Peking ale nebol mojím favoritom. V podstate mi je jedno, kde sa olympiáda koná. Pre mňa je dôležitejšie pripraviť sa na súťaž tak, aby som zvíťazil. Čo bude o sedem rokov nedokážem odhadnúť, ale urobím všetko, aby som bol najlepší.“ (tasr, sita)