„Zdá sa mi len rozumné pokračovať (vo výskume) na všetkých frontoch,“ vyhlásil Reeve. Prielom v bádaní kmeňových buniek nie je taký vzdialený, ako si ľudia myslia. „Koniec hry nepríde za desať, dvadsať rokov. Bude to oveľa rýchlejšie.“
Reeve trpí paralýzou tela od krku dole po páde z koňa v roku 1995. Odvtedy je aj horlivým zástancom výskumu kmeňových buniek. Stal sa dokonca kľúčovým rečníkom na dvojdňovej konferencii, ktorej témou bolo zlepšovanie liečby zranenia chrbtice. Na konferenciu ho pozval predseda štátu Nový Južný Wales Bob Carr po jeho minuloročných poznámkach k zúrivej debate, ktorá sa v Austrálii rozpútala okolo rozhodnutia federálnej vlády umožniť obmedzený výskum embryonálnych kmeňových buniek, ale zakázala na tri roky všetky druhy klonovania.
Terapeutickým klonovaním vedci získavajú ľudské bunky, ktoré sa môžu využívať pri výskume liečby chorôb, ako je Alzheimer či rakovina. Konferencia prilákala renomovaných vedcov, výskumníkov, lekárov a tiež stovky ľudí, ktorí trpia následkami úrazu chrbtice. (čtk)