nami. Obe tetky pritom strávili veľkú časť svojho života uctievaním a horlivým napodobňovaním všetkého západného, píše denník Die Presse.
Po 11. septembri západná Európa a Spojené štáty diskutovali o naliehavej potrebe zlepšiť vzťahy medzi Arabmi a Západom. Káhirské tetky sú dôkazom, že minulý rok ostalo pri rečiach. Väčšina Arabov je presvedčená, že sústreďovanie amerických jednotiek v oblasti Perzského zálivu súvisí s irackými zbraňami hromadného ničenia len okrajovo. Obávajú sa, že USA po zmene režimu v Iraku, krajine uprostred arabského sveta, rozmiestnia vojenské sily a s ich pomocou začnú podľa svojich predstáv vytvárať nové politické štruktúry v celej oblasti.
Všetky pokusy zlepšiť ich imidž na druhej strane sa zatiaľ končia bez úspechu. Čiastočným úspechom je ale nová, Amerikou financovaná rozhlasová stanica Sawa v oblasti. Washington chce jej prostredníctvom arabskej mládeži ponúkať zmes najnovších amerických hitov a správ chápaných z americkej perspektívy. Za niekoľko týždňov sa rádio Sawa podľa niektorých prieskumov verejnej mienky stala najobľúbenejšou stanicou 40 percent jordánskej mládeže. S jediným obmedzením: pri správach ju radšej vypínajú. (čtk)