Moskva 10. januára (TASR) - Laureát Nobelovej ceny za literatúru z roku 1970, ruský spisovateľ Alexander Solženicyn (84) musí kvôli ťažkostiam s vysokým krvným tlakom zostať v nemocničnej liečbe.
Podľa informácií moskovskej nadácie, ktorá nesie literátovo meno, sa pacientov zdravotný stav zlepšuje, avšak o prepustení do domáceho liečenia nemôže byť ešte ani reči.
Autora legendárnych diel Jeden deň Ivana Denisoviča a Súostrovie Gulag hospitalizovali koncom decembra v ústrednej moskovskej nemocnici. Už predtým kolovali v literárnych kruhoch informácie o údajnom Solženicynovom vážnom ochorení.
Na sklonku uplynulého roka sa na ruskom knižnom trhu objavil druhý diel Solženicynovej histórie o ruských židoch.
3 le pel