rov sa Miller snaží zlepšiť hospodársku situáciu Poľska, zabezpečiť vyšší ekonomický rast a vytvoriť nové pracovné možnosti.
Exministra privatizácie Wieslawa Kaczmareka nahradí doterajší premiérov ekonomický poradca Slawomir Cytrycki. Odchod z postu ministra si Kaczmarek podľa premiéra vyslúžil slabším napredovaním v oblasti privatizácie poľských podnikov.
Miller kritizoval aj bývalého ministra hospodárstva Jaceka Piechotu za nezvládnutú reštrukturalizáciu sektora ťažby uhlia. Táto sa skončila protestom baníkov, ktorí odmietali akceptovať navrhované zmeny exministra.
Svoje kompetencie prenechal Piechota doterajšiemu ministrovi práce Jerzymu Hausnerovi. Ten o svoje kreslo neprišiel a po získaní nových kompetencií sa bude starať o rozšírené ministerstvo sociálnych a ekonomických vecí. Svojou činnosťou však bude priamo zodpovedný vicepremiérovi a súčasne ministrovi financií Grzegorzovi Kolodkovi. Ten má na starosti dianie celej ekonomickej politiky.
Premiér vyvodil personálne dôsledky aj na základe hodnotiacej správy Európskej komisie zo summitu v Kodani. EK pochválila Poľsko za aplikáciu európskeho práva, no zdôraznila aj nedostatky týkajúce sa hlavne reštrukturalizácie hutníctva a nedokončenej privatizácie. Brusel sa pozastavil aj nad korupčnou situáciou v Poľsku a nedostatočnou sieťou administratívy.
V prospech zotavenia poľskej ekonomiky však hovorí dosiahnutý ekonomický rast, ktorý prvýkrát od začiatku predminulého roka dosiahol 1,6-percentný rast. Ekonomiku poháňa dopredu i dynamicky sa vyvíjajúci vývoz. Tento medziročne vzrástol o takmer 20 percent a nezastavil ho ani klesajúci dopyt zo strany Nemecka.
Ako povedal premiér Miller po návrate z Kodane: „Je nutné dobehnúť zameškané“. (sita, reuters, tasr)