prečo.
Na Mečiarovo vyhlásenie, že existujú dvaja ľudia, ktorí robili spojku medzi prezidentom a Oskarom Fegyveresom, Kováč povedal: „Čo tým chce povedať? Tých ľudí, čo robili spojku, bolo viac. Ľuba Lesná a ďalší redaktori. Fegyveres urobil službu vlasti, že sa ako prvý odhodlal povedať, na čom sa zúčastnil a priviedol vyšetrovanie na správnu stopu. Všetci, čo s ním boli v kontakte, si zaslúžia úctu, že mu pomáhali prežiť.“
Mečiar podľa Kováča takto koná, lebo vidí dôsledky svojej politiky: „Lexa je vo väzbe, mnohí ľudia, ktorí s ním spolupracovali, sú tiež podozriví, všetko sa mu zrútilo.“
Michal Kováč súhlasí, aby do ústavného zákona o zrušení Mečiarových amnestií bola začlenená aj tá, ktorú udelil vlastnému synovi. „Vôbec by mi to neprekážalo. Trestné stíhanie voči môjmu synovi bolo aj tak zbytočné.“
Mečiar hovorí, že on dal príkaz na vyšetrovanie vraždy Róberta Remiáša. Pracovník kriminalisticko-expertízneho ústavu Tibor Šmída, ktorý ako prvý povedal, že v Remiášovom aute bol namontovaný nástražný výbušný systém, však dostal výpoveď. Jeho nadriadení mu hovorili, aby dal od vyšetrovania ruky preč, nakoniec ho prepustili.
Šmída v knihe Ľuby Lesnej Únos demokracie o svojich nadriadených povedal: „Zrejme sa na nich vyvíjal nátlak, ktorý musel prísť z vysokých postov Policajného zboru.“
(mož)