Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky

Slovensko zdolalo Taliansko 3:0, do finále ide Austrália

Slovenskí tenisti skončili v XV. ročníku Hopmanovho pohára v pertskom Burswood Dome na 3. mieste v B-skupine po včerajšom hladkom víťazstve nad Talianskom 3:0. Skupinu vyhrala Austrália a zajtra bude hrať o trofej, keď v dramatickom súboji zdolala Česko .

Slovenskí tenisti skončili v XV. ročníku Hopmanovho pohára v pertskom Burswood Dome na 3. mieste v B-skupine po včerajšom hladkom víťazstve nad Talianskom 3:0. Skupinu vyhrala Austrália a zajtra bude hrať o trofej, keď v dramatickom súboji zdolala Česko 2:1 po odvrátení troch mečbalov v mixe! Novák heroickým výkonom pripravil svetovej jednotke Hewittovi prehru doma a Česi potom viedli v debli 6:4, 5:3 a 40:15. Už predtým viedla v dvojhre Bedáňová nad Molikovou 5:1 v prvom sete. Súperom Austrálie vo finále bude Belgicko alebo USA.

Slovensko - Taliansko 3:0. Hantuchová - Farinová-Eliová 7:5, 6:3. Iba do stavu 5:5 bolo stretnutie napínavé a na vážkach. Naša hráčka pritom začala ôsmimi vyhratými loptami za sebou a vedením 3:0, no súperka vyrovnala a objavili sa opäť chyby a neisté údery favoritky. Keď však Bratislavčanka premenila brejkbal v 12. hre na set, získala pôdu pod nohami, viedla v druhom znovu hneď 3:0 a už to nepustila. Skóre vzájomných zápasov s Taliankou zvýšila na 2:0 a vyhrala v Perthe svoju prvú dvojhru.

Hrbatý - Sanguinetti 6:3, 7:6 (3). Bratislavčan od začiatku úradoval tvrdým podaním a tlakom, Talian z času na čas odpovedal šikovnou rukou a vtipnými blokmi, ale skóre iba trochu zdramatizoval v druhom sete, keď nik nestratil podanie. V tajbrejku bol Hrbatý silnejší a vo vzájomnej bilancii vedie nad Sanguinettim už 3:1.

Hantuchová, Hrbatý - Farinová-Eliová, Sanguinetti 8:3. O poradí v skupine bolo rozhodnuté, a tak sa hralo na profiset.