Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky

Čierna séria prehier Toronta pokračuje

NEW YORK - V basketbalovej NBA prehralo Toronto po slabom výkone v newyorskej Madison Square Garden s Knicks už ôsme stretnutie za sebou, celkovo dvanáste z posledných 13 duelov. Raptors stále chýbajú dvaja kľúčoví hráči Vince Carter a Antonio Davis ...

Chris Jefferies (vľavo) z Toronto Raptors v súboji o loptu s Leeom Nailonom (vpravo) z New York Knicks, v ktorom vyhrali doma Newyorčania 95:75. FOTO - TASR/EPA

NEW YORK - V basketbalovej NBA prehralo Toronto po slabom výkone v newyorskej Madison Square Garden s Knicks už ôsme stretnutie za sebou, celkovo dvanáste z posledných 13 duelov. Raptors stále chýbajú dvaja kľúčoví hráči Vince Carter a Antonio Davis a bez nich nie je kanadské mužstvo schopné víťaziť. „Našťastie, naša hororová päťzápasová séria na palubovkách súperov sa skončila. Teraz odohráme niekoľko stretnutí doma a budeme mať viac času na tréning. Dúfam, že nám to pomôže,“ povedal tréner Toronta Lenny Wilkens po prehre s New Yorkom 75:95.

Hráči Miami triumfovali v Atlante, keď domácim nadelili 34-bodový výprask (107:73). Hostia vyhrali druhú štvrtinu 33:17 a o výsledku bolo prakticky rozhodnuté už po polčase. Zaskočení Hawks sa už potom nezmohli na výraznejší odpor, keď v druhom polčase nastrieľali iba 31 bodov. Miami si so 107 bodmi utvorilo nový rekord sezóny a najmä vďaka kvalitnej ofenzíve vyhralo šieste z posledných siedmich stretnutí. Výhra o 34 bodov je navyše piatou najvyššou v histórii klubu z Floridy.

(sita)

NEW YORK - TORONTO 95:75, najviac bodov: Thomas 26, Houston 15 - Williams 15, Lenard a McCoy po 13, 18 540 divákov. ATLANTA - MIAMI 73:107, Terry 17, Robinson a Rahim po 12, 8414.