Slovenské elektrárne - štát rozbehol tender, v ktorom chce predať 49 percent akcií. Po vymenovaní novej vlády sa čaká aj na vymenovanie novej výberovej komisie, ktorá má pokračovať v posudzovaní ponúk investorov. Pred voľbami doručilo predbežné ponuky osem investorov.
Paroplynový cyklus - po neúspešnom tendri nadobudol FNM 90 percent akcií od Slovenského plynárenského priemyslu a Západoslovenskej energetiky a plánuje ich predať.
Slovenské telekomunikácie - Deustche telekom tu vlastní 51 percent akcií. Otvorená je možnosť aj predaja ďalších akcií, ktoré sú v držbe FNM (15 %) a ministerstva dopravy (34 %).
Slovenské aerolínie - minister dopravy chce vyriešiť dlhoročný spor s vedením leteckého dopravcu tým, že firmu ovládne personálne aj akcionársky. Hovorí sa aj o možnosti neskoršej privatizácie.
Železnice SR a Železničná spoločnosť - Železnice spravujú trate a tie sú zatiaľ podľa zákona neprivatizovateľné. Platí to aj o prekladiskách na východnej hranici, kde sa širokorozchodná železnica stretáva sa koľajnicami európskej šírky. Zákon však nezakazuje privatizáciu Železničnej spoločnosti, ktorá zabezpečuje prepravu po železnici. Rovnako sa počíta s predajmi obslužných činností ako geodézia alebo výskumný ústav.
Podniky SAD - otvorené zostali už iba tri zo sedemnástich predajov akcií podnikov autobusovej dopravy.
Okrem toho sa medzi koaličnými partnermi hovorí o doprivatizácii strategických podnikov, kde si štát zatiaľ ponechal 51 percent. V takom prípade by ešte prebehla ďalšia privatizácia v SPP, Transpetrole a troch rozvodných energetických podnikoch. (r)