Prečo ste prišli práve Slovensko a prečo vás zaujímala práve matematika?
„Doteraz britská vláda nikoho na Slovensko neposlala, tak sme sa chceli prísť pozrieť. No a prečo matematika? Učitelia sú rozdelení do rôznych skupín, ktoré posielajú do rôznych štátov – a matematikárom sa ušlo práve Slovensko.“
Ako sa vám u nás páčilo?
„Všade sme boli vítaní a Bratislava je veľmi krásna. Čo sa týka slovenských škôl, nie sú veľmi odlišné od našich, aj štruktúra hodiny je podobná ako u nás.“
Trvá tiež 45 minút, alebo kratšie?
„Malé deti od 5 do 7 rokov majú 45-minútové vyučovacie hodiny, staršie 60-minútové.“
U nás sa hovorí o tom, že aj 45 minút je priveľa. Čo potom 60?
„Ono to rýchlo prejde. Na začiatku hodiny sa deti hrajú, dostanú na rozohriatie ľahšie úlohy. Potom s nimi pracujú učitelia, neskôr zase žiaci dostávajú úlohy a pracujú individuálne alebo v skupinách. V závere hodiny si všetko zopakujeme a zhodnotíme ju.“
Na ktorej hodine, respektíve škole, sa vám najviac páčilo?
„Všetky boli výborné. Mne osobne sa najviac páčila posledná škola, ZŠ Lachova v Bratislave. Vzťah medzi deťmi a učiteľmi bol úžasný, vládla tu priateľská atmosféra a učitelia si našli čas aj na žarty.“
Spomenuli ste, že školy aj vyučovanie sú u nás podobné ako v Británii. Dala vám teda niečo návšteva Slovenska?
„Po každej návšteve školy sme rozoberali spôsob vyučovania a všade sme našli nejaké pozitívne elementy. Na každej škole sme objavili niečo nové. Mne sa veľmi páčilo, že sa deti samy hodnotili na záver hodiny. My to nerobievame, lebo na to nemáme čas. Ale je to veľmi dôležité, a preto to chcem zaviesť aj na mojej škole.“